Menu

اخبار کتابخانه

پنجشنبه 25 مرداد 1397
تعداد بازدید: 2776
تعداد نظرات: 0

جلسه مدیران و کارشناسان کتابخانه آیت الله بروجردی با معاون پژوهش حوزه

روز پنجشنبه مورخ 97/5/25 جلسه مدیران و کارشناسان کتابخانه های مسجد اعظم و فیضیه و مرکز اسناد حوزه با حضور حجت الاسلام والسلمین دکتر سید حسن میرمعزی، معاون پژوهش حوزه های علمیه در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردید. در این جلسه معاون پژوهش حوزه، با تشریح شرایط و اوضاع بودجه مرکز مدیریت حوزه های علمیه، اظهار داشتند: بودجه مرکز مدیریت حوزه های علمیه به اندازه قابل توجهی کاهش یافته و بنابراین ضروری است مدیران کتابخانه ها جهت گذار از این چالش و مدیریت صحیح منابع مالی محدود با اولویت فعالیت ها و خدمات ضروری، برنامه ریزی ها و تدابیر لازم را داشته باشند.

ایشان با تاکید براینکه بنده و همه مسئولان حوزه بر اهمیت و ضرورت کتابخانه ها واقف هستیم، افزودند: دو کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی و آیت الله العظمی حائری که در مرکز حوزه قرار دارند و به فضلا و طلاب در سطوح مختلف خدمات ارائه می دهند، به طور ویژه مورد توجه بوده و در معاونت پژوهش نیز هیچ تردیدی در پشتیبانی و کمک به این کتابخانه ها وجود ندارد. اما در حال حاضر با توجه به محدودیت شدید بودجه، کتابخانه ها باید به دنبال جذب منابع پایدار و استفاده از کمک های خیرین باشند و از منابع پایدار غیردولتی استفاده کنند. استفاده از ظرفیت های سازمان اوقاف و امور خیریه و آستان قدس رضوی باید بسیار جدی گرفته شود و در این زمینه معاونت پژوهش حاضر است پشتیبانی و حمایت های لازم را داشته باشد. قم ظرفیت های بسیاری برای پشتیبانی از فعالیت های دینی و به ویژه حمایت و پشتیبانی از کتابخانه ها را در اختیار دارد، که ضروری است رایزنی و تعاملات مناسب در سطوح مختلف و در اسرع وقت انجام شود. 
در ادامه این جلسه، آقای میرمعزی ضمن تاکید بر مدیریت فعالیت های غیرضروری و پرهزینه در مجموعه کتابخانه ها، خطاب به مدیران کتابخانه ها اظهار داشتند: اکنون شرایطی است که مدیران باید از همه ظرفیت ها برای مدیریت صحیح چالش پیش آمده استفاده کنند. در ادامه این جلسه، هر یک از مدیران و کارشناسان حاضر در جلسه دیدگاه ها و پیشنهادات خود را جهت گذار از چالش های مالی پیش آمده در مجموعه حوزه های علمیه کشور و به ویژه فعالیت ها و خدمات کتابخانه ها اعلام کردند.


تصاویر
  • جلسه مدیران و کارشناسان کتابخانه آیت الله بروجردی با معاون پژوهش حوزه