Menu

اخبار کتابخانه

ﺳﻪشنبه 24 بهمن 1396
تعداد بازدید: 3686
تعداد نظرات: 0

بازدید سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) از کتابخانه آیت الله بروجردی

عصر روز سه شنبه مورخ 24 بهمن ماه 1396، دکتر محمد جواد دهقان، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) و نورالله کرمی، رئیس اداره خدمات اطلاع رسانی مرکز منطقه ای علوم و فناوری شیراز در سفر به قم، با حضور در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی از بخش های مختلف این کتابخانه بازدید و در جریان خدمات و فعالیت های این کتابخانه قرار گرفتند.

دکتر دهقان در بازدید از بخش خواهران کتابخانه، تالارها و مخزن کتابخانه با تقدیر و تجلیل از مجموعه ها و خدمات این کتابخانه بر استفاده از ظرفیت های دو طرف جهت بهره برداری بهینه از منابع اطلاعاتی موجود تاکید کردند.

در ادامه این دیدار، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با آیت الله علوی بروجردی، تولیت کتابخانه مسجد اعظم دیدار کردند. در این دیدار که در فضایی بسیار صمیمی برگزار گردید، دکتر دهقان ضمن قدردانی از تولیت کتابخانه پیرامون مجموعه و نوع خدمات این کتابخانه، بر استفاده از منابع و توانمندی های دو طرف در جهت ارائه خدمات اطلاعاتی  به طلاب، دانشجویان و محققان تاکید کردند.

دکتر دهقان با اشاره به روند تاسیس مرکز منطقه ای علوم و فناوری، هدف اصلی این مرکز را ارائه خدمات اطلاع رسانی در جهت اعتلای کشور ایران در سطح جهان بیان کردند. ایشان با بیان برخی تجارب خود در بازدید از کتابخانه ها و مراکز اطلاعاتی سایر کشور ها، به وجود بیش از 33 کرسی زبان فارسی در دنیا اشاره کردند، و از برنامه های این مرکز برای تاسیس شاخه مرکز منطقه ای علوم و فناوری در همه کشورهای دنیا خبر دادند.

دکتر دهقان ابراز امیدواری کردند در آینده ای نزدیک با ایجاد شبکه میان کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی داخل و خارج از کشور، منابع اطلاعاتی موجود در این مراکز در اختیار همه محققان قرار گیرد.

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین بهرامی مسئول فناوری اطلاعات حوزه های علمیه، دکتر شیعی مدیر ترویج پژوهش حوزه های علمیه، دکتر سادات فخر رئیس کتابخانه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، آقای احمدی رئیس کتابخانه پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، آقای رجبیان مدیر کتابخانه آیت الله الظمی حائری، اقای محمدی شجاعی مدیر کتابخانه دانشگاه ادیان و مذاهب و دبیر مکتا و آقای پیرانی مدیر مرکز اسناد حوزه حضور داشتند.

 


تصاویر
  • بازدید سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) از کتابخانه آیت الله بروجردی