Menu

اخبار کتابخانه

شنبه 25 آذر 1396
تعداد بازدید: 4933
تعداد نظرات: 0

نشست خبری معاونت پژوهش حوزه های علمیه در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی

همزمان با فرا رسیدن هفته پژوهش، نشست خبری حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین میرمعزی، معاون پژوهش حوزه های علمیه در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی قم برگزار شد.      

در ابتدای جلسه، معاون پژوهش حوزه های علمیه از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی مراکز مهم پژوهشی حوزه های علمیه، با همکاری شورای هماهنگی مراکز پژوهشی حوزوی در محل مصلی قدس قم خبر دادند.
دکتر میر معزی با اشاره به اهمیت و ضرورت بخش پژوهش در نهادهای علمی اظهار داشتند: حیات، بقاء و بالندگی هر نهاد علمی به بخش پژوهش آن بستگی دارد و اگر پژوهش که نتیجه آن تولید فکر است نباشد، نمی توان از آن مرکز، به عنوان یک یک نهاد علمی زنده یاد کرد.

ایشان با تأکید بر اهمیت برگزاری هفته پژوهش افزودند؛ در سال جاری برای نخستین بار در تاریخ حوزه های علمیه، هر یک از روزهای هفته پژوهش با عنوان یکی از موضوعات مورد نیاز جامعه و نظام اسلامی نامگذاری گردید. همچون«پژوهش، حوزه و حوزه پژوهش»،«پژوهش، حوزه و نظام اسلامی»،«پژوهش، حوزه و بین الملل»،«پژوهش، حوزه و جامعه اسلامی»،«پژوهش، حوزه و فناوری و فضای مجازی»، «پژوهش، حوزه و اخلاق و فرهنگ پژوهش».

معاون پژوهش حوزه های علمیه درپایان خاطرنشان ساختند: طبق آمار معاونت پژوهش حوزه های علمیه بیش از 185 مرکز پژوهشی شناخته شده درحوزه وجود دارد که همگی در یک سطح نبوده و با وجود عمق و دقت بالای پژوهش های صورت گرفته در حوزه های علمیه،  است، این میزان متناسب با نیازهای جامعه و نظام نبوده و  فعالیت های بیشتری باید انجام شود

تصاویر
  • نشست خبری معاونت پژوهش حوزه های علمیه در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی