Menu

اخبار کتابخانه

ﺳﻪشنبه 21 بهمن 1393
تعداد بازدید: 3718
تعداد نظرات: 0

برگزاري نخستین گردهمایی مدیران کتابخانه های تخصصی و دانشگاهی قم در دانشگاه اديان و مذاهب

 نخستین گردهمایی مدیران کتابخانه های تخصصی و دانشگاهی قم در روزسه شنبه 21/11/1393 در سالن شهید بهشتی برگزار گردید. 22 نفر از مدیران و کارشناسان کتابداری برای شرکتدر این گردهمایی دعوت شده بودند که بیست نفر از این افراد از جمله جناب آقای دکتر محمدی رییس انجمن کتابداری قم در این جلسه حضور داشتند و به ارائه نظرات خود پرداختند.

مدیران کتابخانه های: مسجد اعظم، آیت­الله حائری، دانشگاه قم، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، دانشگاه مفید، جامعه الزهرا، دانشگاه باقرالعلوم، موسسه امام خمینی، علوم عقلی، فقه و ائمه اطهار، ونمایندهمجمع جهانی اهل بیت و کتابخانه دفتر تبلیغات اسلامی و کتابخانه تخصصی ادبی و هنری دفتر تبلیغات از جمله حاضرین در این جلسه بودند.

به گفته جناب آقای دکتر محمدی (رئیس انجمن کتابداری قم)، تشکیل این جلسه از آرزوهای بیست ساله مدیران کتابخانه های تخصصی و دانشگاهی قم بوده که با همت و تلاش کتابخانه دانشگاه ادیان و مذاهب جامه عمل پوشید و باعث شد تا اولین قدم در جهت تشکیل کمیته مشترک کتابخانه ­های تخصصی و دانشگاهی قم برداشته شود.

از مهمترین اهداف این کمیته می توان به استفاده از تجربیات و توانمندیهای یکدیگر، استفاده متقابل اعضای کتابخانه­ ها از منابع و امکانات کتابخانه­ ها، تبادل کتابهای منتشر شده بین موسسات و دانشگاهها و تشکیل کمیته تخصصی جهت پی گیری این تفاهم نامه ها و برگزاری جلسات دوره ای شکل بگیرد. که کتابخانه دانشگاه ادیان و مذاهب نیز به عنوان یکی از اعضای اصلی کمیته انتخاب شد.

با تشکیل این کمیته و اجرایی شدن مصوبات آن مجموع کتابها و منابع مشترک در این کتابخانه ­ها که اعضای کتابخانه­ های عضو می توانند از آنها استفاده نمایند به بیش از يک ميليون جلد می رسد که این امر می تواند به سهولت دستیابی اعضا به منابع و استفاده حداکثری محققین و دانشجویان از امکانات موجود کمک زیادی نماید.

در اين نشست همچنين قراردادهاي پشتيباني شرکت نوسا در سال آتي مورد بحث و بررسي قرار گرفت و مقرر گرديد تا در روزهاي آتي جلسه‌ي مشترک با حضور جناب آقاي محمدزاده مدير شرکت نوسا و مديران کتابخانه هاي شهر قم برگزار گردد.

 

به نقل از وبسایت دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی

تصاویر
  • برگزاري نخستین گردهمایی مدیران کتابخانه های تخصصی و دانشگاهی قم در دانشگاه اديان و مذاهب