Menu

اخبار کتابخانه

یکشنبه 01 بهمن 1391
تعداد بازدید: 4806
تعداد نظرات: 0

بازدید رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی

 دکتر اسحاق صلاحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران عصر روز چهارشنبه 27 دیماه 1391 در رأس هیئتی از کتابخانه حضرت آیت الله العظمی بروجردی (ره) بازدید کردند.

در این بازدید که با حضور معاونین و مشاورین کتابخانه ملی انجام گرفت، میهمانان از بخش های مختلف کتابخانه بازدید و در جریان خدمات و اقدامات هر یک از بخش ها قرار گرفتند.

 

در ادامه این بازدید، جلسه ای با حضور ریاست کتابخانه ملی و هیئت همراه و نیز آقای راهنورد،مدیریت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار شد.در ابتدای این جلسه آقای راهنورد ضمن خیر مقدم به میهمانان،  گزارش کوتاهی از ابتدای آغاز فعالیت کتابخانه آیت الله بروجردی تا به امروز ارائه کردند.

مدیریت کتابخانه آیت الله بروجردی ضمن یادآوری جایگاه مهم کتابخانه ملی، خواستار افزایش تعاملات علمی و پژوهشی میان دو کتابخانه گردیدند.در ادامه دکتر صلاحی، ریاست کتابخانه ملی ایران ضمن ابراز خرسندی از حضور در جوار بارگاه ملکوتی حضرت فاطمه معصومه (س) از آمادگی مرکز اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی برای انعقاد تفاهم نامه همکاری با معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه خبر دادند.

ریاست کتابخانه ملی ایران استقبال محققین و پژوهشگران حوزوی و دانشگاهی را از مجموعه کتابخانه آیت الله بروجردی خوب ارزیابی و با اشاره به نیاز پژوهشگران کتابخانه ملی جهت دسترسی به منابع تحقیقاتی حوزه علوم اسلامی، افزایش ارتباطات و تعاملات میان کتابخانه ملی و  کتابخانه ها، مراکز علمی و معاونت پژوهش حوزه های علمیه را بسیار مهم و ضروری ارزیابی کردند.

در پایان این دیدار میهمانان از نمونه هایی از نسخ خطی و چاپ سنگی نفیس موجود در کتابخانه آیت الله بروجردی بازدید کردند.

 

تصاویر
  • بازدید رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی