Menu

اخبار کتابخانه

شنبه 06 آبان 1391
تعداد بازدید: 4868
تعداد نظرات: 0

بازدید رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه از کتابخانه

 بازدید رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه از کتابخانه/ نشست رئیس مرکز خدمات با تولیت کتابخانه

حجت الاسلام و المسلمین ربانی رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه با حضور در کتابخانه از نزدیک با فضای کتابخانه آشنا و در جریان فعالیتهای علمی آن قرار گرفتند.

ایشان پس از بازدید از سالن عمومی کتابخانه و بخش مطبوعات دیجیتال، در جلسه ای که با حضور تولیت محترم کتابخانه ترتیب داده شده بود حضور یافتند. در این نشست آیت ا... علوی بروجردی با تشریح عملکرد و سیاستهای کلی کتابخانه در جهت ارتقاء سطح علمی طلاب فرمودند مراکز علمی همچون کتابخانه آیت ا... العظمی بروجردی که در قلب حوزه عظیم علمی قم قرار دارد باید امکانات خوبی جهت پژوهش و تحقیق ارائه نمایند.

ایشان افزودند: مجموعه این کتابخانه در چند سال اخیر با توجه ویژه مسئولین و همت دست اندرکاران،  شرایط متفاوتی نسبت به گذشته پیدا کرده  و امید است در آینده جزء مراکز نمونه پژوهشی و مطالعاتی قرار گیرد. ایشان با اشاره به گذشت پنجاه سال از رحلت آیت ا... العظمی بروجردی مؤسس مسجداعظم و کتابخانه آن تأکید نمودند لازم است حوزه های علمیه و مسئولین امر در خصوص احیاء آثار این زعیم عالیقدر شیعه تلاش جدی نمایند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین ربانی با مثبت ارزیابی نمودن سیر پیشرفت کمی و کیفی کتابخانه بیان کردند؛ در شرایط کنونی، ایجاد و تقویت مراکزی همچون کتابخانه ها که خواستگاه اصلی علما و نخبگان هستند ضروری بوده و تلاش در این راستا از وظایف مسئولان است.

رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه با اشاره به کمبود مراکز مطالعاتی بانوان، ایجاد سالن ویژه خواهران را امری مهم قلمداد نموده و بیان کردند این کار ارزشمند قدم مهمی در راستای  بالا بردن سطح علمی بانوان در عرصه های علمی و حوزوی بوده و قابل تقدیر است.

ایشان با اشاره به فضاهای مجازی و استفاده محققین و فضلای حوزه های علمیه از این بستر افزودند؛ یکی از وظایف مهم کتابخانه ها و مراکز علمی، گسترش این خدمات به مراجعین و اشاعه فرهنگ ناب شیعی از این فضا خواهد بود.

در پایان این دیدار حجت الاسلام و المسلمین ربانی با اعلام آمادگی مرکز خدمات حوزه های علمیه جهت همکاری موثر با کتابخانه آیت ا... العظمی بروجردی بیان داشتند؛ سال گذشته این همکاری آغاز شده و امیدواریم در سال جاری نیز بتوانیم خدماتی هر چند محدود در اختیار مراجعین این کتابخانه قرار دهیم.

پس از این دیدار حجت الاسلام و المسلمین ربانی از سالن محققین، بانک اطلاعات دیجیتال، بخش خواهران، مخزن اصلی و مخزن نسخ خطی و تأسیسات کتابخانه بازدید به عمل آوردند.

تصاویر
  •  بازدید رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه از کتابخانه