Menu

اخبار کتابخانه

چهارشنبه 16 شهریور 1401
تعداد بازدید: 305
تعداد نظرات: 0

حجت الاسلام والمسلمین سپاسی: کتابخانه مسجد اعظم یکی از کتابخانه های پایه در مسئله رشد علم در حوزه های علمیه است.

روز سه شنبه مورخ 15 شهریور 1401 کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی در ادامه برنامه تاریخ شفاهی کتابخانه ها در خدمت حجت الاسلام والمسلمین کاظم سپاسی آشتیانی، مسئول مرکز امور صیانتی حوزه های علمیه بود.

در این نشست ایشان ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین، از این ابتکار بزرگ قدردانی و تشکر کردند و افزودند: کتابخانه مسجد اعظم کتابخانه ای است که خدمات زیادی انجام داده است و شاید کمتر فاضلی در حوزه های علمیه باشد که از این کتابخانه بهره های زیادی نبرده باشد. از این رو می‌توان این کتابخانه را یکی از کتابخانه های پایه در مسئله رشد علم در حوزه های علمیه دانست.

ایشان همچنین در خصوص شخصیت آیت الله العظمی بروجردی خاطرنشان کردند: درود و رضوان الهی بر حضرت آیت الله العظمی بروجردی رضوان الله تعالی علیه که این کتابخانه را ساختند، تاسیس کردند و چنین ابتکار عملی به خرج دادند که این کتابخانه ایجاد شود و به فعالیت خود ادامه دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افرادی که در رشد و اعتلای این کتابخانه نقش داشتند، به بیان شخصیت علمی و ارزشمند آیت الله شیخ ابوالقاسم دانش آشتیانی پرداختند و خاطراتی از اخلاق و منش ایشان بیان فرمودند.

تصاویر
  • حجت الاسلام والمسلمین سپاسی: کتابخانه مسجد اعظم یکی از کتابخانه های پایه در مسئله رشد علم در حوزه های علمیه است.