Menu

اخبار کتابخانه

شنبه 02 فروردین 1399
تعداد بازدید: 288
تعداد نظرات: 0

دورهمی علمی کتابدارن استان قم با موضوع پژوهش در محیط وب به صورت آنلاین برگزار شد.

دکتر طاهری مدرس کارگاه در ابتدا با آرزوی سلامتی برای همه اعضا و برطرف شدن هرچه زودتر این بیماری عنوان کردند با توجه به تقاضای مراجعین جدید کتابخانه برای بار دوم اقدام به برگزاری کارگاه نموده اند و در خوشبینانه ترین حالت ده جلسه به طول خواهد انجامید.

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در ادامه خاطرنشان کردند با توجه به مفید و کاربری بودن آموزشهای مربوط به جستجو با موتورهای کاوش و پژوهش در وب ، جای خالی این نوع آموزش در محیط آکادمیک و درمیان سرفصلهای دانشگاهی کاملاً حس می شود.

ایشان با اشاره به اینکه تاکنون این کارگاه در دانشگاههای مختلف و محیطهای علمی بارها برگزار گردیده، یادآور شدند استفاده از راهکارهای جستجو در وب نه تنها برای دانشجویان علم اطلاعات مفید است، بلکه برای اعضای هیئت علمی و پژوهشگران سایر رشته ها نیز بسیار کاربردی و‌ موثر می باشد و امید است که برگزاری چنین کارگاههایی به ارتقای سطح علمی و پژوهشی دانشجویان کمک کند.

رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی در جلسه اول این کارگاه برای درک بهتر،چگونگی مکانیسم و فرایند بازیابی اطلاعات از طریق موتورهای کاوش را بیان نمودند و قسمتها و ارکان وب و ابزارهایی که موتورهای کاوش برای جستجو از آن بهره می برند را معرفی کردند.

یکی از مهمترین این ابزارها «عملگرها» یا «operators»است که در جلسات آتی به طور مفصل طریقه کاربرد و مزایای استفاده از آنها در فرایند پژوهش بررسی خواهد شد.

فایل تصویری این جلسه را می توانید از لینک زیر دانلود نمایید

https://www.aparat.com/v/VbyP1

تصاویر
  • دورهمی علمی کتابدارن استان قم با موضوع پژوهش در محیط وب به صورت آنلاین برگزار شد.