Menu

اخبار کتابخانه

حجت الاسلام والمسلمین رضا مختاری: کتابدار، باید کتابشناس و علاقه مند به پژوهش و خدوم باشد
چهارشنبه، 07 آبان 1399 - 14:07
خیلی ساده و بی پیرایه و بدون وقت قبلی و... به منزل آیت الله مرعشی می رفتم. اینکه یک مرجعی مانند آیت الله مرعشی در ارتباط با یک طلبه، هم به سوال فقهی و هم به سوالات غیر فقهی جواب بدهد، درس زیادی در رفتار ایشان است که متاسفانه مغفول شده و کسی کمتر به این جنبه های اخلاقی بزرگان توجه می کند.
معرفی نسخه چاپ سنگی "دیوان حافظ"
چهارشنبه، 07 آبان 1399 - 11:55
این دیوان با خط محمود بن وصال شیرازی، حسب خواهش محمدباقر تاجر شیرازی و همراه با پنج مدح‌نامه در وصف حضرت علی (ع) و شاهان و صاحب منصبان هم عصر وی است.
معرفی نسخه چاپ سنگی " آداب التجاره "
دوشنبه، 05 آبان 1399 - 13:26
در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی (ره) از این اثر سه نسخه موجود است که دارای حواشی دستنویس محمدکاظم طباطبائی یزدی، سيدميرزا عبدالله موسوي شيرازي و محمدکاظم آخوند خراسانی است که نسخه سوم به تایید محمداسماعیل صدر عاملی اصفهانی نیز رسیده است.
کارگاه روش تدوین پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکترا (نشست پانزدهم): نکاتی درباره برگزاری جلسه دفاع
دوشنبه، 05 آبان 1399 - 10:55
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین پایان نامه (نشست پانزدهم) با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی که به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است.
در مرحله اول بهترین کار این است که شما یک لیست از تمامی اقداماتی که لازم است در رابطه با جلسه دفاع انجام دهید، تهیه نمایید تا چیزی از قلم نیفتد و در حین جلسه سردرگم و دستپاچه نشوید.
معمولاً برای دانشجویان کارشناسی ارشد یک هفته و برای دانشجویان دکترا دو هفته زودتر لازم است که گزارش پژوهش خود را برای داور ارسال کنند.
دورهمی علمی کتابدارن استان قم با موضوع پژوهش در محیط وب (نشست بیست و یکم) به صورت آنلاین برگزارشد
شنبه، 03 آبان 1399 - 10:32
بیست و یکمین جلسه کارگاه آموزشی "پژوهش در محیط" وب از سری جلسات دورهمی علمی کتابداران که به همت کتابخانه آیت الله بروجردی و با تدریس دکتر سید مهدی طاهری به صورت مجازی برگزار می شود، در تاریخ 1 آبان 99 از طریق سامانه وبینار در پلتفرم LMS تشکیل گردید.
کارگاه روش تدوین پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکترا (نشست چهاردهم): روشهای انجام پژوهش(روش پیمایشی)
پنجشنبه، 01 آبان 1399 - 12:27
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین پایان نامه (نشست چهاردهم) با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی که به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است.
یکی دیگر از روشها که جزء روشهای غیرتجربی و کمی هستند، روش پیمایشی است. این روش در پژوهشهای مختلف بخصوص در حوزه علوم انسانی کاربرد بسیاری دارد.
کارگاه روش تدوین پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکترا (نشست سیزدهم): روشهای انجام پژوهش(تحلیل محتوا)
پنجشنبه، 01 آبان 1399 - 12:10
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین پایان نامه (نشست سیزدهم) با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی که به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است.
معمولاً روش گردآوری داده ها برای روش تحلیل محتوا، مشاهده و اسنادی است. در تحلیل محتوا وارد دو واحد مجزا می شویم: واحدهای محتوایی، واحدهای تحلیلی
کارگاه روش تدوین پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکترا (نشست دوازدهم): تجزیه و تحلیل داده ها، بحث و نتیجه گیری و روش های انجام پژوهش(روش تجربی)
پنجشنبه، 01 آبان 1399 - 11:48
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین پایان نامه (نشست دوازدهم) با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی که به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است.
تحلیلی ترین بخش پایان نامه یا رساله فصل پنجم آن است و با یک مقدمه شروع می شود.
کارگاه روش تدوین پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکترا (نشست یازدهم): روشها و ابزارهای گردآوری داده ها، تجزیه و تحلیل داده ها
پنجشنبه، 01 آبان 1399 - 11:16
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین پایان نامه (نشست یازدهم) با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی که به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است.
چک لیست یا سیاهه وارسی مجموعه ای از عناصر است که پژوهشگر متناسب با متغیری که می خواهد مطالعه کند آماده می سازد و بررسی می کند که آیا این متغیر آن عناصر را دارد یا خیر؟ و براساس آن، متغیر بررسی می شود.
کارگاه روش تدوین پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکترا (نشست دهم): روش شناسی (methodology)
پنجشنبه، 01 آبان 1399 - 10:33
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین پایان نامه (نشست دهم) با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی که به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است.
روش شناسی یک پژوهش اهمیت زیادی دارد به لحاظ اینکه اعتبار یافته ها و داده های پژوهش به شدت وابسته به روشی است که در آن پژوهش استفاده می شود. اگر روش، کوچکترین اشکالی داشته باشد، کل یافته ها اشکال پیدا می کند.
کارگاه روش تدوین پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکترا (نشست هشتم): مرور پیشنیه ها (2)
پنجشنبه، 01 آبان 1399 - 09:27
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین پایان نامه (نشست هشتم) با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی که به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است.
مهمترین ویژگی که استنتاج و نتیجه گیری از مرور پیشینه ها دارد، نشان دادن خلا پژوهشی است و اینکه نشان دهیم در این حوزه روی همه موضوعات کار شده است بجز جنبه ای که شما قصد انجام پژوهش دارید. و از این حوزه غافل بوده اند.
کارگاه روش تدوین پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکترا (نشست هفتم): مرور پیشنیه ها(1)
پنجشنبه، 01 آبان 1399 - 09:11
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین پایان نامه (نشست هفتم) با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی که به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است.
بخش مرور پیشینه ها از لحاظ ساختاری سه بخش کلی دارد: مقدمه ، مرور پیشینه، نتیجه گیری از مرور پیشینه ها.
کارگاه روش تدوین پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکترا (نشست ششم): انواع استنادات، نقل قول و ...
پنجشنبه، 01 آبان 1399 - 08:58
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین پایان نامه (نشست ششم) با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی که به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است.
در فصل دوم چون بنیان های نظری و پژوهشهایی که قبلا کار شده مطرح می شود، لازم است که به ایده های قبلی و کارهایی که قبلا انجام شده استناد بدهیم.
کارگاه روش تدوین پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکترا (نشست پنجم): تعاریف مفهومی و عملیاتی، انواع متغیرها، مبانی نظری
پنجشنبه، 01 آبان 1399 - 08:40
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین پایان نامه (نشست پنجم) با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی که به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است.
تعریفهای مفهومی و عملیاتی که در همه ساختارهای پایان نامه نویسی وجود دارند و معمولاً در فصل اول پژوهش، به آن پرداخته می شود و هدف آن، تعریف اصطلاحات مهمی است که در پژوهش از آنها استفاده شده است، از دو بعد متفاوت.
کارگاه روش تدوین پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکترا (نشست چهارم): فرضیه
چهارشنبه، 30 مهر 1399 - 13:41
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین پایان نامه (نشست چهارم) با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی که به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است.
فرضیه پژوهش، حدس و گمان پژوهشگر نسبت به رابطه بین متغیرهای وابسته و مستقل مورد مطالعه در پژوهش است.
کارگاه روش تدوین پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکترا (نشست سوم): چکیده، مقدمه، بیان مسئله
چهارشنبه، 30 مهر 1399 - 13:27
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین پایان نامه (نشست سوم) با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی که به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است.
چکیده تمام نما برای رساله دکترا استفاده می شود و می تواند تا 500 کلمه باشد. چکیده راهنما بیشتر برای مقالات مروری و تحلیلی و مقالاتی که بحث یافته و نتیجه گیری در آنها مطرح نیست استفاده می شود.
کارگاه روش تدوین پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکترا (نشست دوم): عنوان و چکیده
چهارشنبه، 30 مهر 1399 - 13:19
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین پایان نامه (نشست دوم) با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی
این نشست به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردید.
چکیده پایان نامه باید در انتهای کار نوشته شود، یعنی وقتی کار نگارش پایان نامه به اتمام رسید، چکیده را می‌نویسیم. چکیده پایان نامه و رساله دکترا از نوع چکیده تمام نماست (informative abstract) و شیوه‌های دیگر نوشتن چکیده برای پایان نامه و رساله به کار نمی روند و نادرست است، لذا توصیه می شود استفاده نشوند. چکیده تمام نما حداکثر500 واژه است. و در پایان نامه دارای چهار بخش است: 1. هدف. 2. روش شناسی. 3. یافته ها. 4. نتیجه گیری
کارگاه روش تدوین پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکترا (نشست اول): انتخاب موضوع و عنوان
چهارشنبه، 30 مهر 1399 - 11:56
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین پایان نامه (نشست اول) با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی که به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است
در پایان نامه نویسی دو الگو وجود دارد: یک الگو که از روی منابعی که گفته شده چگونه پایان نامه بنویسیم و توصیه می شود که حتماً خوانده شود. الگوی دیگر شیوه‌نامه دانشگاه مورد نظر است، برخی از دانشگاهها شیوه‌نامه‌های مخصوص به خود دارند که باید طبق شیوه نامه عمل شود.
معرفی نسخه چاپ سنگی «فرهنگ آنندراج»
ﺳﻪشنبه، 29 مهر 1399 - 12:42
فرهنگ آنندراج از چهارده فرهنگ فارسی و عربی برای استفاده طلاب به سبک فرهنگ‌های معتبر انگلیسی مرتب شده و از کامل ترین و منظم ترین فرهنگ های زبان فارسی عصر مولف است.
معرفی نسخه چاپ سنگی "آیینه اسکندری"
چهارشنبه، 23 مهر 1399 - 11:45
این کتاب که در قالب جوابیه به اسکندرنامه نظامی سروده شده به دستور میر عثمان (آخرین حاکم حیدرآباد)، در شهر علیگر هندوستان (مشهور به مکه آموزش) منتشر شده است.
کارگاه روش تدوین مقالات فنی (technical papers)
چهارشنبه، 23 مهر 1399 - 08:05
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین مقالات فنی که با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است.
مقالات فنی فرایند یا نتایج یک پژوهش فنی را توصیف می‌کنند یا مشکلی فنی را مطرح می‌نمایند. این مسئله می‌تواند در قالب یک مقاله فنی، توصیف حل آن مسئله و تمرکز روی راه حل آن باشد. و یا ممکن است نتایج یا توصیه های فنی یک پروژه فنی را دربر گیرد.
کارگاه روش تألیف کتاب
چهارشنبه، 23 مهر 1399 - 07:55
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تألیف کتاب با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی
این نشست به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است.
در کشورهای پیشرفته در حوزه تولید علم که جایگاه علمی بالایی دارند، افراد با کتابهایشان شناخته می‌شوند و زمانی که کتابی تالیف می‌کنند سعی دارند تا پایان عمر آن را به روزرسانی کنند و هر ساله ویرایش جدیدی از اثر خود را منتشر نمایند.
کارگاه روش تدوین مقالات انتقادی (critical essay)
چهارشنبه، 23 مهر 1399 - 07:52
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین مقالات انتقادی با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی
این نشست به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است.
مقالات انتقادی جایگاه مهمی در منابع علمی دارند، چراکه در کنار اثر اصلی که نقد می‌شود، مکمل یکدیگر هستند، حتی اگر ضعفهای اثر را هم بیان کرده باشد، مقاله انتقادی ضعفهای آن را پوشش می‌دهد و کمک می‌کند تا اثر کاملتر شود و در کل یکی از روشهای خوب برای نوشتن مقاله است.
کارگاه روش تدوین مقالات تحلیلی (analytical essay)
چهارشنبه، 23 مهر 1399 - 07:50
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین مقالات تحلیلی با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی که به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است.
اکثر مقالات تحلیلی هستند چون به هر حال در هر مقاله ای به نحوی تحلیل صورت می‌گیرد. زمانی که مقاله پژوهشی یا مروری نوشته می‌شود، یکی از انواع تحلیلی است. حتی ممکن است یک مقاله از نوع پژوهشی باشد ولی ماهیت تحلیلی داشته باشد.
کارگاه روش تدوین مقالات مفهومی(conceptual paper)
چهارشنبه، 23 مهر 1399 - 07:47
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین مقالات مفهومی، با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی. این نشست به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است.
مقالات مفهومی ازجمله مقالاتی هستند که کمتر به آنها توجه می‌شود و اشتباهاتی درباره آن وجود دارد. این مقالات معروف هستند به مقالات مبتنی بر کاغذ و قلم (it's based on paper and pen) و بیشتر بر اساس تجربه نوشته می‌شوند.
کارگاه روش تدوین مقالات مروری (review articles) نشست سوم
چهارشنبه، 23 مهر 1399 - 07:46
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین مقالات مروری، با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی. این نشست به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است.
اگر بخواهیم مرور را به شکل کامل انجام دهیم، موضوع، روش شناسی، یافته ها و نتیجه گیری را یادداشت می‌کنیم و اگر بخواهیم به صورت خلاصه باشد، موضوع و نتیجه گیری حتما باید یادداشت شود.
کارگاه روش تدوین مقالات مروری (review articles) نشست دوم
چهارشنبه، 23 مهر 1399 - 07:43
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین مقالات مروری، با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی. این نشست به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است.
از انواع دیگر تقسیم بندی که برای مقالات مروری در نظر گرفته می‌شود:
1. مرور مقالات بر اساس اهداف
2. مرور نظریه یا مدل خاص
3. مقالات مروری از لحاظ مجری
4. مقالات مروری بر اساس قرارداد
کارگاه روش تدوین مقالات مروری (review articles) نشست اول
چهارشنبه، 23 مهر 1399 - 07:41
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین مقالات مروری، با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی. این نشست به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است.
دومین نوع از انواع مقالات است که به آن پرداخته می‌شود شاید بتوان گفت مهمترین نوع مقالات هستند، و دلیل آن ارزش زیادی است که مجلات برای این گونه مقالات قائلند. و این ارزش بدلیل ماهیت این نوع مقالات است که می توانند دیدگاههای خوبی به پژوهشگران حوزه موضوعی خود بدهند.
کارگاه روش تدوین مقالات پژوهشی(نشست هشتم): چگونگی پاسخ به داوران
ﺳﻪشنبه، 22 مهر 1399 - 09:43
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین مقالات پژوهشی با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی
باید در مقابل پاسخ به تغییرات پیشنهادی داور نسبت به اصلاح مقاله، بسیار صبور و خویشتن دار بوده و به همه نکاتی که سوال می‌کند با حوصله و تک به تک پاسخ داده شود، که اگر به صورت کلی پاسخ داده شود مورد اشکال است.
کارگاه روش تدوین مقالات پژوهشی(نشست هفتم): سبکهای مقاله نویسی در APA
ﺳﻪشنبه، 22 مهر 1399 - 09:41
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین مقالات پژوهشی با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی
استفاده از شیوه نامه‌های استنادی استاندارد، نظیر APA ، ونکوور، شیکاگو و ... به این دلیل توصیه می‌شود که متن مقاله ارائه شده در عرصه بین المللی یکدست شود.
کارگاه روش تدوین مقالات پژوهشی(نشست ششم): تحلیل داده ها- بحث و نتیجه گیری
ﺳﻪشنبه، 22 مهر 1399 - 09:37
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین مقالات پژوهشی با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی
این نشست به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است
کارهای پژوهشی به طور کلی به دو دسته کلی توصیفی و استنباطی تقسیم می‌شوند. اگر توصیفی باشند می‌توان از جداول و نمودارها برای توصیف کار استفاده کرد و اگر استنباطی باشند از آزمونهای آماری.
کارگاه روش تدوین مقالات پژوهشی(نشست پنجم): روش شناسی
جمعه، 18 مهر 1399 - 13:07
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین مقالات پژوهشی با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی
در این نشست که به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است به قسمتهای مختلف روش‌شناسی پژوهش اشاره شد و تاکید گردید روش شناسی (methodology) با روش پژوهش (research method) متفاوت است. روش شناسی فقط بیانگر روش پژوهش نیست و دربرگیرنده جامعه آماری، روش، ابزارهای گردآوری داده، و ابزارهای تجزیه وتحلیل داده‌ها و ... است و ثانیاً جدای از آن، باید نوع پژوهش و روش اصلی توضیح داده شود و لازم است به صورت دقیق جزئیات روش اجرای پژوهش هم توضیح داده شود که خواننده مقاله کاملاً متوجه کار انجام شده شود و به روش انجام گرفته در پژوهش آگاهی پیدا کند.
کارگاه روش تدوین مقالات پژوهشی(نشست چهارم): پیشینه پژوهش
جمعه، 18 مهر 1399 - 12:21
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین مقالات پژوهشی با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی
در این نشست که به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است به این نکات اشاره شد:
این جلسه اختصاص به مرور پیشینه ها دارد و به بیان چگونگی استخراج پیشینه پژوهش، دلیل مرور و گردآوری آن و شکل نگارش آن می‌پردازیم.
کارگاه روش تدوین مقالات پژوهشی (نشست سوم): انتخاب موضوع و ارکان پژوهش
جمعه، 18 مهر 1399 - 11:55
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین مقالات پژوهشی با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی
در این نشست که به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است به این نکات اشاره شد:
اولین گام نوشتن هر مقاله یا مطلب علمی یافتن موضوع است. موضوع باید برخواسته از مسئله باشد به این معنا که پژوهش ما باید در راستای حل یک مسئله و پاسخ به آن باشد. این مسئله، چالش یا ابهامی است که در یک حوزه از دانش وجود دارد و دیگران به آن توجه نکرده و یا به آن نپرداخته اند، بهترین شکل آن که برخی متخصصان علم اطلاعات آن را پژوهش راستین می‌نامند، آن است که خود پژوهشگر با آن مسئله روبرو شده باشد.
کارگاه روش تدوین مقالات پژوهشی(نشست دوم): نکاتی درباره نگارش مقاله
جمعه، 18 مهر 1399 - 10:17
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین مقالات پژوهشی با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی
این نشست به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است،
اهم نکاتی که در این جلسه به آن اشاره شده است:
- واضح نویسی بهتر از مبهم نوشتن است، رعایت این نکته هم بسیار مهم، سخت و هنرمندانه است که باید با تمرین زیاد این مهارت را کسب کرد.
- کوتاه نوشتن بهتر از طولانی نوشتن است، سعی شود موجز و مختصر نوشته شود و از اطاله و زیاده گویی پرهیز گردد.
- سعی کنید هر جمله حاوی مطلبی باشد
- در کل نوشتن بهتر از ننوشتن است، افرادی هستند که کم می‌نویسند ولی بسیار تاثیرگذار و مفید.
کارگاه روش تدوین مقالات پژوهشی(نشست اول): انگیزه و ابزارهای پژوهش
پنجشنبه، 17 مهر 1399 - 19:45
گزارشی از دورهمی علمی کتابداران استان قم با موضوع روش تدوین مقالات پژوهشی با تدریس دکتر سیدمهدی طاهری عضو هیات علمی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی
این نشست به همت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردیده است.
جلسه دوره ای کارشناسان کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی جهت هماهنگی های سازمانی
پنجشنبه، 10 مهر 1399 - 22:24
در بخش پایانی جلسه جناب آقای مهندس صمصامی کارشناس کتابخانه دیجیتالی گفتند: سازماندهی و دسترس پذیری منابع دیجیتال اولویت اول این بخش است. در همین راستا در دیجیتال سازی بروز هستیم و تمامی نسخ خطی، چاپ سنگی، سربی، نشریات و پایان نامه ها انجام شده و دیجیتال سازی جزوات هم رو به اتمام است.
معرفی نسخه چاپ سنگی "شاهنامه بهادری"
ﺳﻪشنبه، 08 مهر 1399 - 12:44
کاتب این نسخه محمدحسين بن محمد عمادالکتاب سيفي، ملقب به عمادالکتاب است. از ویژگی‌های دیگر این نسخه می توان به مصحح این اثر اشاره کرد که عبدالعلي بن محمدباقر موبد بيدگلي کاشاني است و نقاشان این اثر، حسینعلی مویدپردازی، علی خان و محمدکاظم خان هستند.
ریاست کتابخانه تخصصی تفسیر و علوم قرآنی: کتابخانه دیجیتال آفت هایی دارد، اما با استفاده از آن دسترسی به منابع خیلی روان و راحت و گستره و هم خیلی خوب خواهد شد.
ﺳﻪشنبه، 08 مهر 1399 - 08:45
مدیر کتابخانه باید درد کتاب داشته و جنسش از جنس کتاب باشد. وقتی مسئول کتابخانه دانشگاه اصلا نمی فهمد که کتاب خوردنی یا پوشیدنی است؟ شما چه توقعی از او دارید. وظیفه مدیر رساندن امکانات در حد امکان، و نه در حد ضرورت است.
مجموعه های اهدایی به کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
دوشنبه، 07 مهر 1399 - 08:21
از نسخه های اهدایی به کتابخانه مسجد اعظم می توان به اهداء 37 جلد کتاب چاپی ارزشمند آیت الله العظمی جعفر سبحانی توسط شخص معظم له و همچنین اهدای دستنوشته ها و اجازات آیت الله شیخ ابوالقاسم دانش آشتیانی که توسط بزرگانی چون شیخ آقابزرگ طهرانی و آیت الله العظمی بروجردی به ایشان داده شده است، اشاره کرد.
اهدای اسنادی برجای مانده از مرحوم آیت الله شیخ ابوالقاسم دانش آشتیانی (رئیس سابق کتابخانه مسجد اعظم)
یکشنبه، 06 مهر 1399 - 09:07
چند اثر ماندگار و ارزشمند از مرحوم آیت الله شیخ ابوالقاسم دانش آشتیانی، به همت و عنایت فرزند ایشان آیت الله شیخ محمدتقی دانش آشتیانی به کتابخانه آیت‌الله العظمی بروجردی اهدا شد.
دکتر رزاق مرندی: یک مدیر موفق کتابخانه باید به کار خود مسلط بوده و توانایی علمی کافی در این زمینه را داشته باشد و اگر اینگونه نباشد موفق نخواهد بود.
شنبه، 05 مهر 1399 - 11:57
مدیر سابق کتابخانه دانشگاه مفید: بنده بدون تخصص در حوزه فهرستنویسی، با مطالعه شخصی، و با تشکیل تیم خبره در زمینه فهرستنوسی شروع به فهرستنویسی منابع کتابخانه دانشگاه نمودم، که نتیجه کار ما مورد تایید متخصصان کتابخانه ملی قرار گرفت.
محمد کاتبی:یک مدیر موفق کتابخانه لازم است که اطلاعات کافی در زمینه های مختلف داشته و در عین حال مدیریت رفتار با مراجعه کنندگان کتابخانه را نیز بر عهده بگیرد.
شنبه، 05 مهر 1399 - 09:06
در خصوص بخش اهدا کتاب که یکی از بخشهای مهم این کتابخانه است، به ریاست دانشگاه پیشنهاد داده شد، با توجه به اوضاع بد اقتصادی موجود در خصوص خرید کتاب و با عنایت به تفاهم نامه ای که با کتابخانه های تخصصی استان امضا شده است ، کتابهای مازاد این کتابخانه را در اختیار دیگر کتابخانه های عضو مکتا قرار دهیم تا آنها نیز بسته به نیاز خود از این کتابها برای مجموعه خود استفاده نمایند.
دورهمی علمی کتابدارن استان قم با موضوع پژوهش در محیط وب (نشست بیستم) به صورت آنلاین برگزارشد
شنبه، 05 مهر 1399 - 07:13
جلسه بیستم کارگاه «پژوهش در محیط وب» از سری جلسات دورهمی علمی کتابداران که به همت کتابخانه آیت الله بروجردی و با تدریس دکتر سید مهدی طاهری به صورت مجازی برگزار می شود، در تاریخ 3 مهر 99 از طریق سامانه وبینار در پلتفرم LMS تشکیل گردید.
مدیر کتابخانه تخصصی ادبیات: اشاعه گری و تسهیل در امر پژوهش جز کلیدواژه های کاری بنده است
چهارشنبه، 02 مهر 1399 - 22:00
مدیر کتابخانه تخصصی ادبیات درباره تاریخچه کتابخانه اینطور ادامه دادند که این کتابخانه از مجموعه شش کتابخانه تخصصی است که وابسته به موسسه آل البیت می باشد و با مجموعه های اهدایی و تهیه منابع شکل گرفته، در سال 76 شروع به کار کرده است. کتابخانه ادبیات تا سال90 فراز و فرود زیادی را پشت سر گذاشته و مسیر مدیریتی خود را طی کرده، تا به امروز که بنده مسئولیت آن را بر عهده دارم.
پروتکل بهداشتی استفاده از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی (ره)
ﺳﻪشنبه، 01 مهر 1399 - 13:47
کاربران موظف هستند برای استفاده از سالن مطالعه، با هراه داشتن کارت عضویت و با کمک کتابدار، میز مطالعه مورد نظر خود را رزو کرده و در طول حضور در کتابخانه صرفا از همان میز استفاده کنند. کاربران در بدو ورود به کتابخانه باید دست های خود را با مواد مخصوص ضد عفونی کنند. استفاده از ماسک از زمان ورود به کتابخانه تا زمان خروج الزامی است.  از تجمع در میز امانت و نقاط مختلف کتابخانه خودداری شود. ...
دورهمی علمی کتابدارن استان قم با موضوع پژوهش در محیط وب (نشست نوزدهم) به صورت آنلاین برگزارشد.
شنبه، 29 شهریور 1399 - 12:50
جلسه نوزدهم کارگاه آموزشی "پژوهش در محیط" وب از سری جلسات دورهمی علمی کتابداران که به همت کتابخانه آیت الله بروجردی و با تدریس دکتر سید مهدی طاهری به صورت مجازی برگزار می شود، در تاریخ 27 شهریور 99 از طریق سامانه وبینار در پلتفرم LMS تشکیل گردید.
معرفی کتاب «یزد، یادگار تاریخ»
چهارشنبه، 26 شهریور 1399 - 08:23
این کتاب گنجینه ای است که از پس بیست و پنج سال تحقیق و تفحص مستمر در مستندات اصیل و تاریخی ایران و به دست پژوهشگری سخت کوش و فرزانه؛ کارشناس نسخه های خطی کتابخانه وزیری یزد، استاد حسین مسرت، گردآوری و تألیف گردیده است. حسن ذوق و دقت نظر ایشان در انتخاب مجموعه ای در دانه از آثار نویسندگان برگزیده و مفاخر ادبی، فرهنگی و هنری سبب گردیده تا کتاب حاضر برای علاقمندان اش سرشار از حلاوت باشد.
معرفی نسخه چاپ سنگی «تاریخ پطر کبیر»
ﺳﻪشنبه، 25 شهریور 1399 - 11:07
در این چاپ علاوه بر جلد اول و دوم تاریخ پطر کبیر، دو کتاب دیگر با عناوین "شرح احوال شارل دوازدهم" و "ترجمه تاریخ اسکندر" نیز موجود است.
شرح احوال شارل دوازدهم تالیف دیگری از فرانسوا ماری آروئه ولتر است. که در آن ضمن معرفی مختصری از اوضاع جغرافیایی و طبیعی سوئد، سرگذشت یکی از مهمترین پادشاهان سوئد به نام شارل دوازدهم تشریح شده است.
ترجمه تاریخ اسکندر نیز تالیف جیمز کمبل انگلیسی است. وی هنگام جنگ های ایران و روس یکی از اعضای کنسولگری انگلیس در تبریز بوده و ایرانیان از او مشاوره می گرفتند. طبق آنچه در مقدمه نوشته شده؛ او این اثر را برای مخاطبین ایرانی تالیف کرده است.
معرفی اجمالی کتابخانه دیجیتال کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی (ره)
یکشنبه، 23 شهریور 1399 - 12:09
مشاهده تصاویر نسخ خطی و چاپ سنگی و سربی به صورت آزاد از طریق وبسایت کتابخانه به نشانی Www.blib.ir در راستای رسالت کتابخانه و ارائه خدمات آسان به کاربران و پژوهشگران امکان پذیر است.
سفارش و درخواست تمامی منابع موجود در کتابخانه از طریق بخش میز مرجع مجازی و خدمات تحویل مدرک که در وبسایت طراحی شده، و یا از طریق تماس با شماره تلفن 02537839844 میسر می باشد.
جلسه دوم هم اندیشی مدیران کتابخانه های آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی و کتابخانه آیت الله العظمی حائری
شنبه، 22 شهریور 1399 - 18:17
مدیر محترم کتابخانه فیضیه به موضوع کتب وقفی اشاره نمودند و گفتند: یک ظرفیت خاموش از کتابهای وقفی موجود است که مقوله بسیار مهمی است و هدف واقفان آن مسلما محبوس نمودن این منابع نبوده است و اجازه‌ای که قبلا بابت این منابع گرفته شده، مبنی بر این است که به نزدیک‌ترین کتابخانه‌های مشابه جهت استفاده سپرده شود.
جلسه هم اندیشی مدیران کتابخانه های آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، مسجد اعظم و فیضیه
شنبه، 22 شهریور 1399 - 17:55
دارابی: با توجه به اینکه سیاست های تولیت آستان مقدس بر مبنای قرآن و عترت است، تمام بخش های فرهنگی آستان حول این محور باید حرکت کنند و همچنین بیشتر منابع کتابخانه آستان مقدس وقفی و اهدایی است و انتظار می رود که مراجعین واقعی این منابع در کتابخانه حضور پیدا کنند. لذا محدودیت‌هایی از جهت تعداد برای عمده مراجعان که دانش‌آموز هستند و صرفا فضای قرائت‌خانه‌ای می خواهند، قائل شده‌ایم. در نتیجه، این شرایط عضوگیری در وضعیت کنونی منطقی‌تر به نظر می رسد.
گذری بر زندگانی سید عبدالعزیز طباطبایی، گنج پنهان جهان فهرستنگاری
شنبه، 22 شهریور 1399 - 10:09
عمده آثار سید عبدالعزیز طباطبایی یزدی یا کارهای کتابشناسی و تراجمی شیعی است که در حقیقت متن کار آقابزرگ تهرانی است، یا در حوزه فضائل نگاری و امیرالمومنین(ع) است که حوزه کاری علامه امینی بود.
معرفی کتاب حضرت رقیه سلام الله علیها
پنجشنبه، 20 شهریور 1399 - 11:35
کتاب حضرت رقیه علیها سلام توسط مولف محترم حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید حسن سجادی به کتابخانه اهدا گردیده است.
معرفی نسخه چاپ سنگی «کشف القناع عن احوال الاقالیم و البقاع»
پنجشنبه، 20 شهریور 1399 - 11:07
در این اثر نقشه آسیا ترسیم شده و از خلیج فارس به نام خلیج عجم و از دریای عمان به بحرالعجم یاد شده است.
اسماعیل محمدی کرمانشاهی:کتابخانه آستان، در برخی از زمینه ها، ظرفیت و زمینه، کتابخانه های تخصصی را هم در درون خود دارد.
ﺳﻪشنبه، 18 شهریور 1399 - 08:22
اگر مسئولی بخواهد موفق شود، باید در همان ابتدا نیروی انسانی را در مرحله اول اهمیت قرار دهد.
حجت الاسلام والمسلمین سید احمد اشکوری: مرکز احیای میراث اسلامی با هدف عکسبرداری از نسخه های خطی داخلی و خارجی و فراهم کردن خدمات کاملاً رایگان برای محققان تاسیس گردیده است.
دوشنبه، 17 شهریور 1399 - 10:36
استاد اشکوری درباره هدف و انگیزه تاسیس مرکز احیای میراث اسلامی اشاره کردند و گفتند: این مرکز با هدف عکس برداری از نسخه‌های داخل و خارج کشور و در اختیار قرار دادن آن به محققان و همچنین در راستای فراهم کردن خدمات به شکل کاملا رایگان و آسان برای مولفان و پژوهشگران تشکیل گردیده و تا کنون نیز با همین هدف مشغول به فعالیت است. همچنین افزودند: این موسسه ابتدا با امکانات کمی اغاز به کار کرد و انگیزه اصلی، صرفاً عکس برداری از نسخ بود، که حدود بیش از 100هزار عکس گرفته شد و این جدای از عکسهایی بود که از مراکز دیگر از جمله کتابخانه واتیکان رم به صورت خریداری، تهیه می شد. به این ترتیب حدود200هزار عکس هم توسط این مرکز تهیه و خریداری شد.
حجت الاسلام و المسلمین سید احمد اشکوری: در ابتدای تاسیس کتابخانه آیت الله العظمی حکیم، فهرستنگاری کتب خطی این کتابخانه به بنده پیشنهاد شد.
یکشنبه، 16 شهریور 1399 - 10:18
حجت الاسلام والمسلمین حاج سید احمد اشکوری در یادآوری خاطرات خود از شیخ آقابزرگ طهرانی یاد کردند و گفتند: ایشان الگوی عجیبی برای زندگی شخصی بنده بودند و با وجود اینکه از لحاظ مالی به شدت در مضیقه بودند، تمام هزینه های زندگی خود را برای چاپ کتاب الذریعه به تهران می فرستادند.
دورهمی علمی کتابدارن استان قم با موضوع پژوهش در محیط وب (نشست هجدهم) به صورت آنلاین برگزارشد.
شنبه، 15 شهریور 1399 - 10:31
جلسه 18 پژوهش در محیط وب از سری جلسات دورهمی علمی کتابداران که به همت کتابخانه آیت الله بروجردی و با تدریس دکتر سید مهدی طاهری به صورت مجازی برگزار می شود، در تاریخ 13 شهریور 99 از طریق سامانه وبینار در پلتفرم LMS تشکیل گردید.
مهدی مهریزی:اگر کتابدار مشرف باشد و اطلاعات گسترده ای از مجموعه تحت امرش داشته باشد، می تواند خیلی کمک کننده بوده و یک نوع دستیار پژوهش محسوب می شود.
جمعه، 14 شهریور 1399 - 10:16
مدیر کتابخانه باید فراتر از ارتباط سازمانی، ارتباط انسانی و عاطفی با مجموعه خود داشته باشد.
محمد اوسطی: نوع کاغذ در نوشتن خط ناخنی مهم است. برخی کاغذها گره دارند و کار را کمی خراب می کنند
چهارشنبه، 12 شهریور 1399 - 19:19
کتابخانه جای معظمی است که اگر هر کسی می آید، عشق نداشته باشد، نمی تواند بماند. آنکه مانده و دوست دارد که بماند، آن جذبه ای است که کتابخانه دارد.
علی صدرایی خویی:علاقه مندان و کتابخانه های فعال در پژوهش نسخ خطی، به صورت جزیره ای هستند، هیچ یک راهبرد گسترش مطالعات را ندارند.
ﺳﻪشنبه، 11 شهریور 1399 - 08:16
پژوهشگران نسخ خطی در ایران باید به زبان هایی چون فارسی، عربی، اردو، ترکی، لری، کردی ... تسلط داشته باشند.عدم تسلط به زبان باعث می شود که نسخه های خطی که به گویش های محلی نوشته شده باشد، از بین برود.
تاریخ شفاهی کتابخانه ها با حضور دکتر محمدی(جلسه سوم)
ﺳﻪشنبه، 11 شهریور 1399 - 06:44
انجمن کتابداری در قبل از انقلاب نیز فعالیتهایی چشمگیری داشته و کارهای ارزشمندی انجام داده است از جمله نشریه نامه انجمن کتابداران ایران که شامل مقالات علمی و اخبار بود. که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این انجمن تعطیل گردید و با تلاشهای فراوان برای راه اندازی دوباره آن، سرانجام در سال 84 مجدد فعالیت خود را آغاز نمود. این فعالیت به صورت استانی انجام می گرفت، شعبه اول در مشهد، شعبه دوم در خوزستان، شعبه سوم در شیراز، شعبه چهارم در اصفهان و شعبه پنجم آن در قم ایجاد شد.
دکتر محمدی: مدیری در کتابخانه موفق خواهد بود که بازوان قوی داشته باشد و این بازوان کتابداران او هستند.
چهارشنبه، 05 شهریور 1399 - 21:49
در این نشست دکتر محمدی به چگونگی ورود خود به کتابخانه دانشگاه باقر العلوم اشاره کردند و گفتند: در سال 1372 همزمان با ریاست جناب آقای دکتر آل غفور وارد دانشگاه باقرالعلوم دفتر تبلیغات شدم که مسئولیت کتابخانه در آن زمان بر عهده آقای جهانگیری بود.
مدیر مرکز اسناد آستان مقدس حضرت معصومه(س): همه اسنادی که تا به امروز کار شده است، عکسبرداری هم شده اند، تا به امروز، ما تنها یک درصد اسناد آستان را فهرستنویسی کرده ایم
چهارشنبه، 05 شهریور 1399 - 09:44
فهرستنویس اسناد باید عاشق کار با سند و ماهر باشد. باید به دنبال فهرستنویس هایی بود که انگیزه داشته باشند. اهمیت و آینده این کار را ببینند.
دکتر مهدی محمدی: کیفیت کار فهرستنویسی در قم بعلت وجود کتابداران خبره در این زمینه بسیار پیشرو و همگام با تهران صورت می‌گرفت
ﺳﻪشنبه، 04 شهریور 1399 - 11:55
 دکتر مهدی مهدی از اساتید و افراد تاثیرگذار در زندگی کاری خود نام بردند و به ترتیب به مراکزی که در آنها به عنوان کتابدار فعالیت داشته اند از جمله دانشگاه مفید، دانشگاه باقرالعلوم، دانشگاه قم و دفتر تبلیغات اسلامی به تفصیل سخن گفتند.
جلسه هم اندیشی با حضور مدیر و کارکنان کتابخانه، پیرامون فعالیتهای کتابخانه آیت الله العظمی بروجری (ره)
یکشنبه، 02 شهریور 1399 - 19:04
مدیر کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی: از ابتدای فعالیت کتابخانه در سال 89 تا به امروز علاوه بر کارهای همیشگی که در همه کتابخانه ها به صورت معمول انجام می‌شود، کارهای بسیار مهم و تاثیرگذاری در این کتابخانه صورت گرفته که باعث گردیده نام این کتابخانه در بین کتابخانه های استان و حتی ایران برجسته تر از گذشته شود.
دورهمی علمی کتابدارن استان قم با موضوع پژوهش در محیط وب (نشست هفدهم) به صورت آنلاین برگزارشد.
شنبه، 01 شهریور 1399 - 10:11
از آنجایی که هر انسانی دارای ویژگی های خاص خود است و این ویژگی ها منحصر به فرد است، هیچ دو انسانی هم مثل یکدیگر نیستند، تا جایی که ممکن است رفتار اطلاع یابی آنها نیز با یکدیگر متفاوت باشد و شاید نیاز اطلاعاتی متفاوتی از یکدیگر داشته باشند که این مطلب، به دانش زمینه ای شخص برمی گردد که با یکدیگر متفاوت است و باعث می شود که درک متفاوتی از محیط پیرامون خود و مباحث و مفاهیم و پدیده ها اطراف داشته باشند. تمام سیستم های اطلاعاتی در دنیا به این نکته توجه داشته اند و طرحی ریخته اند تا این امکان را به کاربر بدهند که موتور کاوش، متناسب با ویژگی های شخصی و نیاز اطلاعاتی وی باشد و سعی شده است امکانات خود را هرچه بیشتر به نیاز کاربر نزدیک کنند، چرا که در نظر دارند بیشترین رضایت کاربران را تامین نمایند.
علی صدرایی خویی: بخش عمده ای از فهرست هایی را که تاکنون کار کردم، به صورت کار گروهی بوده است
شنبه، 01 شهریور 1399 - 07:03
رشته های علمی ما در عرصه مراجعه به متون کهن و نسخه های خطی و چاپ سنگی کوتاهی می کنند و تا این کوتاهی برطرف نشود، ما نمی توانیم توقع داشته باشیم که کتابخانه ها در این زمینه تلاش های جدی داشته باشند.
سال های آغازین تاسیس کتابخانه مسجد اعظم در گفتگو با آیت الله محمدتقی دانش آشتیانی
شنبه، 01 شهریور 1399 - 06:04
در کتابخانه همین که تسهیل در امر مراجعه به کتابخانه وجود داشته باشد و تشریفات تا حد امکان کمتر شود، اشتیاق بیشتر می شود و خودبه خود، در توسعه کتابخانه ها هم اثرگذار خواهد بود.
گذاری بر کتابخانه مسجد اعظم در خاطرات شیخ محمدتقی موسیانی
چهارشنبه، 29 مرداد 1399 - 10:58
کتابدار اسبق کتابخانه مسجد اعظم: آشیخ ابوالقاسم دانش آشتیانی فرد خیلی باسواد و بزرگواری بود. ایشان کارهایی را که مربوط به خودشان بود، خودش انجام می داد، به کسی واگذار نمی کرد.
فراز و فرود کتابخانه مسجد اعظم در گفتگو با حجت الاسلام والمسلمین محمد نظری مدیر سابق حرم حضرت معصومه سلام الله علیها
ﺳﻪشنبه، 28 مرداد 1399 - 10:44
تا زمانی که آیت الله استادی در رأس کتابخانه بود، هر هزینه‌ای که می‌شد، آستانه می‌پرداخت. شاید هم آقای استادی بخشی از پول‌های خود در حوزه را هم هزینه می‌کرد، ولی ما پای کار ایستاده بودیم.
تولیت کتابخانه مسجد اعظم: این کتابخانه باید به عنوان یک مرکز اصلی برای خدمات رسانی در کار کتاب و کتابخانه، در مجموعه حوزه های علمیه و کلا دنیای شیعه و دنیای اسلام باشد.
یکشنبه، 26 مرداد 1399 - 08:08
ما باید امکان این را داشته باشیم، که در نمایشگاه های کتاب سرتاسر دنیا شرکت کنیم؛ باید بتوانیم با کتابخانه های بزرگ دنیا مرتبط باشیم و تبادل اطلاعات داشته باشیم
مهندس میرحیدر: کتابخانه، ساختمانی است که دائما در حال تغییر است و هیچ وقت ثابت نیست. شما نمی توانید کتابخانه ای را برای پنجاه یا صد سال، ثابت نگه دارید.
شنبه، 25 مرداد 1399 - 07:54
در معماری ساختمان سعی کردیم که دخل و تصرفی در معماری آن نداشته باشیم، هم برای احترام به کاری که آیت الله العظمی بروجردی انجام داده بودند، و نیز برای احترام به پیشکسوت معماری سنتی ایران، استاد لرزاده.
دورهمی علمی کتابدارن استان قم با موضوع پژوهش در محیط وب(نشست شانزدهم) به صورت آنلاین برگزارشد.
شنبه، 25 مرداد 1399 - 07:35
به طور کلی در خصوص جستجو در موتورهای کاوش با دو گروه از کاربران روبرو هستیم. گروه نخست، کاربران عمومی هستند که به طور معمول وارد موتور کاوش می‌شوند، یک واژه را جستجو می‌کنند و از میان میلیونها رکورد بازیابی شده به یافتن منظور خود می‌پردازند. گاهی پیش می‌آید که پس از بازبینی ده صفحه اول، به دلیل پیدا نکردن مطلب مورد نظر خود، مجبور به تغییر واژه می‌شوند. و این روال ادامه می‌یابد. در این حالت فرایند جستجو کوتاه، اما زمان مرور نتایج بازیابی شده و انتخاب منبع مناسب و مورد نظر خیلی طولانی خواهد بود، چون معمولا منابع مناسبی پیدا نمی‌کنند.
گروه دوم از کاربران، افرادی هستند که مرحله کاوش طولانی تری دارند، اما نتایج مرتبط تری را بازیابی می‌کنند. همچنین به راحتی می‌توانند به منابع مورد نیاز دسترسی پیدا کنند. دراین کارگاه قصد بر این است که گروه دوم را پرورش داده و اصطلاحاً جستجوگر حرفه ای (professional researcher) تربیت کنیم.
موسس سایت بیاض: اطلاعات ما راجع به کتاب‌های چاپی اصلا اطلاعات خوب و کاملی نیست و این مجموعه‌ها در حال از بین رفتن است.
چهارشنبه، 22 مرداد 1399 - 07:53
مجید غلامی جلیسه: در دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد توجه خوبی به بحث فهرستنوسی نسخه‌های خطی ایجاد شد که شاید الان باید حسرت آن موج و اتفاق‌ها را بخوریم.
مدیر کتابخانه مرکزی دانشگاه قم: کتابدار بودن یک فن و مدیریت یک ویژگی است، مهم تسهیل دسترسی کاربران به منابع اطلاعاتی می باشد.
ﺳﻪشنبه، 14 مرداد 1399 - 09:32
مرحوم ایرج افشار و استاد رسول جعفریان الگوهای خوبی برای مدیران کتابخانه ها هستند
دورهمی علمی کتابدارن استان قم با موضوع پژوهش در محیط وب (نشست پانزدهم) به صورت آنلاین برگزار شد.
شنبه، 04 مرداد 1399 - 21:28
به طور کلی، دو نوع درگاه در بر مبنای دامنه موضوعی وجود دارد: نخست، درگاه‌های افقی یا عمومی (horizontal portals) که محتوای دسترس‌پذیر از طریق آنها به موضوع یا موضوعات خاصی محدود نمی‌شود، و دیگر، درگاه‌های عمودی یا تخصصی (vertical portals) که محدودیت در دامنه موضوعی دارند. برای ذکر نمونه از درگاه‌های افقی، فراموتورهای کاوش وب (meta search engines) نمونه‌ای مناسب به شمار می‌آیند
فهرستنویسی قلب کتابخانه است
چهارشنبه، 01 مرداد 1399 - 21:23
تاریخ شفاهی کتابخانه ها با حضور استاد مصطفی محفوظی پیرامون سوابق اجرایی و علمی خود در حوزه کتابداری
تاریخ شفاهی پیرامون شخصیت حضرت آیت الله العظمی بروجردی ره  بازگویی خاطرات از والد مکرم توسط حجت الاسلام و المسلمین مهدی ستوده 
چهارشنبه، 01 مرداد 1399 - 21:07
آقای ستوده در این جلسه به نقل خاطراتی از پدر بزرگوارشان با آیت الله العظمی بروجردی در رابطه با نگارش کتاب جامع الاحادیث شیعه پرداختند و گفتند: مرحوم پدر در جمع 15 نفره که در تالیف کتاب جامع الاحادیث ایشان را همراهی میکردند و نقل کردند، ایشان به مدت پنج سال روزانه اول وقت در بیت آیت الله العظمی بروجردی جمع می شدند و زیر نظر ایشان به تنظیم این اثر ارزشمند می‌پرداختند. همچنین به نقل از پدر، علت...
پویایی یک کتابخانه کاملاً وابسته به ایجاد شوق یادگیری و انگیزه در کارکنان آن است
چهارشنبه، 01 مرداد 1399 - 17:28
تاریخ شفاهی کتابخانه ها 
معرفی کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی (بخش دوم) با حضور دکتر سید مهدی طاهری در تاریخ 1مرداد 99 برگزار شد.
تاریخ شفاهی: پیرامون مسجد اعظم و ساختمان آن با حضور جناب آقای رجبیان مدیر سابق مسجد اعظم
ﺳﻪشنبه، 31 تیر 1399 - 20:57
ایشان در خصوص اهمیت جایگاه مسجد اعظم گفتند: این مسجد به چند جهت دارای اهمیت می‌باشد، یکی به لحاظ موقعیت منحصر به فرد آن که در جوار حرم نورانی حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها واقع شده است. در واقع این مسجد در عین استقلال، بیتی از بیوتات حرم و در خدمت  زائران و مجاوران حرم مطهر می‌باشد. جهت دوم به لحاظ بنیانگذار این مسجد است که زعیم عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت الله العظمی بروجردی...
گفتگو با دکتر سید مهدی طاهری برگزیده جشنواره فارابی دیروز و مدیریت اولین کتابخانه سبز ایران امروز
ﺳﻪشنبه، 31 تیر 1399 - 06:58
کل مجموعه کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی تهران شامل بیش از 700 هزار شی فیزیکی و 350 هزار رکورد اشیای دیجیتالی است که در سیستم کتابخانه قابل دسترس بوده و درحقیقت کتابخانه مالک آنها محسوب می‌شود.
مدیر سابق کتابخانه دانشگاه قم: تجربه به اضافه علم مساوی است با پیشرفت. به این منظور لازم است که مدیران غیر کتابدار برای موفقیت از معاونین و کارشناسان این رشته درکنار خود بهره ببرند.
دوشنبه، 30 تیر 1399 - 20:50
تاریخ شفاهی کتابخانه ها با حضور جناب آقای علی اکبر احمدلو مدیر سابق کتابخانه مرکزی دانشگاه قم برگزار گردید.
 بخش عمده مجموعه کتابخانه آستان مقدس با وقف و اهداء گردآوری شده است
دوشنبه، 30 تیر 1399 - 16:01
سلسله جلسات تاریخ شفاهی کتابخانه های ایران، میزبان حجت الاسلام و المسلمین غلامعلی عباسی فردویی مدیر اسبق کتابخانه آستانه مقدس قم شد.
همکاری های علمی پدرم با علامه امینی و آیت الله العظمی خوئی در نجف، بسیار بر علاقه من به کتاب و کتابخانه اثرگذار بود
دوشنبه، 30 تیر 1399 - 15:47
سلسله جلسات تاریخ شفاهی کتابخانه های ایران، میزبان آقای شبستری، مدیر کتابخانه ادبی هنری دفتر تبلیغات اسلامی قم
پژوهشگران و محققان کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی (ره) می‌توانند با رعایت پروتکلهای بهداشتی و با ارائه کارت عضویت از کتابخانه آستان استفاده کنند
دوشنبه، 30 تیر 1399 - 06:42
برگزاری جلسه پیرامون تعاملات بین کتابخانه های آیت الله العظمی بروجردی (مسجداعظم)، حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و کتابخانه آیت الله العظمی حائری (فیضیه)
دکتر سادات فخر: توانایی برقراری ارتباط موثر با مسئولین بالادستی از مهمترین خصوصیات یک مدیر موفق در کتابخانه هاست
یکشنبه، 29 تیر 1399 - 21:47
معرفی کتابخانه پژوهشگاه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با حضور دکتر سید علی سادات فخر 
مدیر کتابخانه کوثر: کتابخانه قلب یک مجموعه علمی و پژوهشی است و هیچ چیز جز عشق و علاقه یک کتابدار نمی تواند در موفقیت آن مجموعه موثر باشد
یکشنبه، 29 تیر 1399 - 19:09
معرفی کتابخانه کوثر دانشگاه قم با حضور سرکار خانم صبوری مدیر محترم کتابخانه کوثر دانشگاه قم
محمدی شجاعی: تمام ثروت یک مدیر موفق کتابخانه‌ای، کتابداران او هستند.
شنبه، 28 تیر 1399 - 21:04
جلسه تاریخ شفاهی کتابخانه ها در روز شنبه 28 تیرماه 1399 با حضور جناب آقای مهدی محمدی شجاعی در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی ره برگزار گردید.
دورهمی علمی کتابدارن استان قم با موضوع پژوهش در محیط وب(نشست چهاردهم) به صورت آنلاین برگزارشد.
شنبه، 28 تیر 1399 - 19:18
جلسه چهاردهم کارگاه آموزشی "پژوهش در محیط وب" با تدریس دکتر سید مهدی طاهری به صورت مجازی و در26 تیر ماه برگزار شد.
این جلسه از کارگاه به معرفی شناسگر شی دیجیتال (DOI) که برای اعتبار سنجی مقالات علمی در پایگاههای اطلاعاتی استفاده می‌شود، اختصاص یافت.
گنجینه منابع حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در کتابخانه دیجیتال آستان مقدس راه اندازی شد
پنجشنبه، 26 تیر 1399 - 19:14
معرفی کتابخانه آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها با حضور جناب آقای عباسی مدیر محترم کتابخانه
اهدا نسخه خطی "انوار الفصاحه و اسرار البلاغه في شرح نهج البلاغه" توسط خانواده مرحوم آیت الله آقای سید علی اکبر موسوی ملکی به کتابخانه مسجد اعظم
ﺳﻪشنبه، 24 تیر 1399 - 13:09
این نسخه که بر روی اوراق به ابعاد31*5/18 و جلد تیماج زرشکی و عطف خاکی کتابت شده است، شامل جز اول تا سوم این کتاب و در531 صفحه می باشد.
بازدید و نقل خاطرات آیت الله سید حسن سعیدی
ﺳﻪشنبه، 24 تیر 1399 - 11:35
بازدید آیت الله سید حسن سعیدی از اساتید سطوح عالی حوزه علمیه قم از مرکز اسناد و کتابخانه شخصی حضرت آیت الله العظمی بروجردی ره و نقل خاطرات پیرامون ارتباط شهید آیت الله سعیدی با حضرت آیت الله العظمی بروجردی ره و حضرت امام خمینی ره
رئیس مرکز اسناد آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها: اسناد و بخصوص اسناد شنیداری منابع ارزشمندی برای آیندگان خواهد بود
ﺳﻪشنبه، 24 تیر 1399 - 11:20
جلسه ای با حضور حجت الاسلام والمسلمین شیخ محمد نظری رئیس مرکز اسناد آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها پیرامون اهمیت و جایگاه مراکز اسناد
دورهمی علمی کتابدارن استان قم با موضوع پژوهش در محیط وب(نشست سیزدهم)به صورت آنلاین برگزارشد.
شنبه، 14 تیر 1399 - 10:54
اصطلاح (open access) مربوط به منابع اطلاعاتی است، و به این معنی است که برای دسترسی به آنها نیاز به اشتراک نیست. از آنجایی که معمولاً پایگاههای اطلاعاتی اشتراکی هستند و دائم بروز می‌شوند، باید برای استفاده از آنها سالانه هزینه اشتراک پرداخت شود. ولی پایگاههای دسترسی باز نیاز به اشتراک ندارند.
در گفتگو با خبرگزاری حوزه تشریح شد: تاریخچه و ظرفیت های موجود در کتابخانه مسجد اعظم
شنبه، 07 تیر 1399 - 11:15
حوزه: قدیمی‌ترین نسخه خطی موجود در کتابخانه، نسخه‌ای از کتاب «الشفاء» ابن‌سینا است که تاریخ کتابت آن به ۵۰۳ ق می‌رسد. همچنین نسخه‌ای از «مجمع البیان» و «الاستبصار» مربوط به قرن۶ هجری نیز در این مجموعه موجود است. اما بخش عمده نسخ خطی کتابخانه مربوط به دوره صفوی و بعد از آن می‌باشد.
بازدید رئیس مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی از کتابخانه آیت الله بروجردی
شنبه، 07 تیر 1399 - 10:11
توسعه و گسترش تعاملات کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی و کتابخانه مسجد اعظم
دورهمی علمی کتابدارن استان قم با موضوع پژوهش در محیط وب (نشست دوازدهم) به صورت آنلاین برگزار شد
شنبه، 07 تیر 1399 - 07:43
در فصل پنجم(بحث و نتیجه‌گیری) پژوهشگر باید حرف نهایی خود را بیان کند. این بخش تماماً تحلیل و تفسیر است ، به این معنی که پژوهشگر شروع به تفسیر داده های گردآوری شده می‌کند
دورهمی علمی کتابدارن استان قم با موضوع پژوهش در محیط وب (نشست یازدهم) به صورت آنلاین برگزار شد
شنبه، 24 خرداد 1399 - 12:57
روش شناسی شامل: روش انجام پژوهش، نوع پژوهش از لحاظ ماهیت یا هدف، جامعه پژوهش، ابزار و روش گردآوری داده، روش تحلیل فرضیه و ... است و همه این موراد در تعریف روش شناسی گنجانده می‌شود، بنابراین منظور از روش شناسی یعنی اینکه همه این موراد توأمان بررسی شوند. گاهی روش انجام پژوهش(research method) با روش شناسی پژوهش(methodology) اشتباه گرفته می‌شود که این دو کاملا با یکدیگر متفاوت است. روش شناسی اعم از روش انجام پژوهش است که همه بررسی های گفته شده را شامل می‌شود.
کاربرد اصطلاحنامه‌ها در پژوهش
دوشنبه، 19 خرداد 1399 - 08:55
اصطلاحات نقش نظارت بر مفاهیم موجود در یک حوزه را دارند که ارتباط میان آنها را برقرار می‌کنند و توانایی آن را دارند که موضوع آن رشته را با همه جنبه‌های اصلی و فرعی وابسته، به گونه‌ای نظام یافته و به منظور ذخیره و بازیابی اطلاعات مقاصد جنبی ارائه دهند.
دورهمی علمی کتابدارن استان قم با موضوع پژوهش در محیط وب (نشست دهم) به صورت آنلاین برگزار شد
شنبه، 17 خرداد 1399 - 13:03
جلسه دهم از کارگاه پژوهش درمحیط وب با تدریس دکتر سید مهدی طاهری در تاریخ 8 خرداد 99 به صورت مجازی برگزار گردید.
استاد دانشگاه علامه طباطبایی پس از مروری کوتاه بر مباحث جلسه پیشین به بیان ادامه مباحث پرداختند، و عنوان نمودند که گام سوم پژوهش، تدوین پرسشها و فرضیه های پژوهش است.
دورهمی علمی کتابدارن استان قم با موضوع پژوهش در محیط وب (نشست نهم) به صورت آنلاین برگزار شد
شنبه، 27 اردیبهشت 1399 - 10:15
جلسه نهم از کارگاه پژوهش در محیط وب با حضور اعضای جدیدی از دانشجویان دانشگاه علامه به صورت مجازی در تاریخ 25 اردیبهشت ۹۹ برگزار گردید.
انتقال مجموعه کتب اهدایی کتابخانه دانشگاه مفید قم به کتابخانه مسجد اعظم
دوشنبه، 22 اردیبهشت 1399 - 20:59
روز دوشنبه مورخ ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ مجموعه ای از کتب اهدایی کتابخانه دانشگاه مفید براساس تفاهم نامه مجمع کتابخانه های تخصصی(مکتا) به کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی منتقل گردید.
دورهمی علمی کتابدارن استان قم با موضوع پژوهش در محیط وب (نشست هشتم) به صورت آنلاین برگزار شد
شنبه، 20 اردیبهشت 1399 - 11:03
هشتمین جلسه از کارگاه پژوهش در محیط وب با حضور اعضای جدیدی از دانشجویان دانشگاه علامه به صورت مجازی در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۹۹ از طریق سامانه وبینار در پلتفرم LMS و کارگروه اختصاصی دورهمی علمی کتابداران برگزار گردید.
برگزاری جلسه برنامه ریزی اولویت های کاری بخش های مختلف کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی (ره)
دوشنبه، 15 اردیبهشت 1399 - 16:50
در راستای برنامه ریزی فعالیتهای بخشهای مختلف کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی (ره) و هماهنگی بین همکاران در سال 99 ، صبح امروز جلسه ای در محل جلسات این کتابخانه برگزار گردید.
دورهمی علمی کتابدارن استان قم با موضوع پژوهش در محیط وب (نشست هفتم) به صورت آنلاین برگزار شد
شنبه، 13 اردیبهشت 1399 - 13:34
هفتمین جلسه از کارگاه پژوهش در محیط وب با حضور جمعی از اساتید، پژوهشگران و کارکنان کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی به صورت مجازی در تاریخ 11 اردیبهشت 99 از طریق سامانه وبینار در پلتفرم LMS و کارگروه دورهمی علمی کتابداران برگزار گردید.
دسترسی به متن کامل پایان نامه های حوزوی فقط در محدوده کتابخانه
شنبه، 13 اردیبهشت 1399 - 12:37
با عنایت به اصل امانتداری در خصوص استفاده از پایان نامه ها در محیط کتابخانه، و با موافقت معاون پژوهش حوزه های علمیه دسترسی به متن کامل پایان نامه های حوزوی فقط در محدوده کتابخانه امکان پذیر می باشد.
ایجاد و راه اندازی میز مرجع مجازی کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
شنبه، 13 اردیبهشت 1399 - 09:05
همزمان با آغاز هفته گرامیداشت مقام شامخ معلم، میز مرجع مجازی کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی آغاز به کار کرد.
این امکان که به دلیل تعطیلی کتابخانه ( با تصمیم ستاد پیشگیری از بیماری کرونا ) در اولویت کار قرار گرفت، جهت تسهیل خدمات رسانی به کاربران با حمایت دفتر تولیت مسجد اعظم و پیگیری های مدیریت کتابخانه راه اندازی شد.
اهداء کتابخانه شخصی مرحوم آیت الله علامه شیخ محمدحسین نجفی عاملی به کتابخانه مسجد اعظم قم
شنبه، 06 اردیبهشت 1399 - 11:36
اولین مجموعه اهدائی در سال 1399 توسط آیت الله ضیاء الدین نجفی تهرانی به کتابخانه مسجد اعظم اهداء شد
دورهمی علمی کتابدارن استان قم با موضوع پژوهش در محیط وب (نشست ششم) به صورت آنلاین برگزار شد
شنبه، 06 اردیبهشت 1399 - 10:35
ششمین جلسه دورهمی علمی کتابداران استان قم در روز پنجشنبه 4 اردیبهشت 99 به صورت مجازی و در دوران کرونا با موضوع پژوهش در محیط وب برگزار شد.
دکتر طاهری در ابتدا با یادآوری مباحث جلسه گذشته و با مقدمه ای کوتاه به معرفی چند عملگر دیگر پرداختند:
دورهمی علمی کتابدارن استان قم با موضوع پژوهش در محیط وب (نشست پنجم) به صورت آنلاین برگزار شد.
شنبه، 30 فروردین 1399 - 09:04
این جلسه که در تاریخ پنجشنبه 28 اردیبهشت 99 از طریق سامانه وبینار در پلتفرم LMS و کارگروه اختصاصی دورهمی کتابداران تشکیل گردید، همچون هفته های پیشین به صورت مجازی برگزار شد.
سواد پژوهشی: اصطلاحنامه ها ابزاری مهم در انجام پژوهش
پنجشنبه، 28 فروردین 1399 - 19:54
با مطالعه این متن آموزشی، با تعریف اصطلاحنامه، ساختار، کاربردها و نمونه هایی در حوزه های مختلف موضوعی آشنا خواهید شد.
سواد پژوهشی: آموزش عملیاتی پژوهش در محیط وب
چهارشنبه، 27 فروردین 1399 - 12:19
در این مطلب آموزشی می توانید اطلاعات مفیدی پیرامون موتورهای کاوش کسب کنید و همچنین با روش ها و ترفندهای مفید برای جستجوی موفق اطلاعات علمی در محیط وب آشنا شوید.
کهن‌ترین نسخه خطی شفاء ایران در کتابخانۀ آیت‌الله العظمی بروجردی (ره)
دوشنبه، 25 فروردین 1399 - 13:00
کهن‌ترین نسخۀ موجود از کتاب شفاء در ایران، در کتابخانه آیت‌الله العظمی بروجردی نگهداری می‌شود
دورهمی علمی کتابدارن استان قم با موضوع پژوهش در محیط وب (نشست چهارم) به صورت آنلاین برگزار شد.
شنبه، 23 فروردین 1399 - 09:04
در جلسه چهارم کارگاه پژوهش در وب که در روز پنجشنبه ۲۱ فروردین ۹۹ مقارن با روز میلاد با سعادت حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) به صورت مجازی برگزار شد، دکتر طاهری پس از تبریک این عید بزرگ و دعا برای تعجیل در فرج حضرتش، ابتدا به مرور مباحث جلسه گذشته پرداختند.
دورهمی علمی کتابدارن استان قم با موضوع پژوهش در محیط وب (نشست سوم) به صورت آنلاین برگزار شد.
شنبه، 16 فروردین 1399 - 10:18
طبق هفته های گذشته و بدلیل ادامه داشتن تعطیلی کتابخانه بعلت شیوع بیماری کرونا همچنان کارگاه مربوط به دورهمی علمی کتابدارن به صورت مجازی برگزار گردید.
در تاریخ 14فروردین 99 جلسه سوم از کارگاه پژوهش در محیط وب از طریقه سامانه وبینار در پلتفرم LMSبه صورت آنلاین برگزار گردید.
سازماندهی بیش از 9 هزار عنوان منبع اطلاعاتی جدید به عنوان خروجی بخش فهرستنویسی کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی در سال ۱۳۹۸
ﺳﻪشنبه، 12 فروردین 1399 - 20:58
فهرستنویسی منابع اطلاعات کتابخانه آیت الله بروجردی در سال 1398 از مرز 9 هزار منبع گذشت.
استقبال و مراجعه بیش از ۳۵ هزار کاربر به بخش دیجیتال کتابخانه آیت الله بروجردی در ایام تعطیلی کتابخانه به دلیلی شیوع بیماری کرونا در کشور
دوشنبه، 11 فروردین 1399 - 13:30
تمامی منابع دیجیتال کتابخانه آیت الله بروجردی به صورت آزاد و رایگان(بدون نیاز به نام کاربری و رمز عبور) قابل مشاهده است
برگزاری جلسات دورهمی علمی کتابداران استان قم به صورت مجازی
دوشنبه، 11 فروردین 1399 - 13:00
تداوم دورهمی علمی کتابداران در فضای مجازی
روزآمدسازی هسته پورتال، ماژول ها و طراحی ماژول فیلم و صوت کتابخانه آیت الله بروجردی
دوشنبه، 11 فروردین 1399 - 12:52
بازدید بیش از ۲۹۳ هزار کاربر از پرتال کتابخانه آیت الله بروجردی در سال 1398
دورهمی علمی کتابدارن استان قم با موضوع پژوهش در محیط وب (نشست دوم) به صورت آنلاین برگزارشد
شنبه، 09 فروردین 1399 - 08:56
در تاریخ 7 فروردین 99 جلسه دوم از کارگاه پژوهش در محیط وب از طریقه سامانه وبینار در پلتفرم LMS با حضور جمعی از کارکنان کتابخانه آیت الله بروجردی، اعضا، دانشجویان و پژوهشگران به صورت مجازی برگزار گردید.
دورهمی علمی کتابدارن استان قم با موضوع پژوهش در محیط وب به صورت آنلاین برگزار شد.
شنبه، 02 فروردین 1399 - 08:12
این کارگاه که بدلیل تعطیلی زودهنگام کتابخانه بعلت شیوع بیماری کرونا به صورت مجازی برگزار گردید از طریق سامانه وبینار در پلتفرم LMS در تاریخ 29 اسفند 98 انجام شد.
تسهیلات کتابخانه مسجد اعظم در ایام تعطیلی کتابخانه به دلیل شیوع بیماری کرونا
ﺳﻪشنبه، 20 اسفند 1398 - 10:02
دسترسی به متن کامل همه منابع اطلاعاتی دیجیتال کتابخانه آیت الله بروجردی آزاد و رایگان امکان پذیر شد.
دسترسی آزاد به متن کامل پایان نامه ‌های دیجیتال کتابخانه آیت‌الله العظمی بروجردی
چهارشنبه، 14 اسفند 1398 - 09:08
امکان جستجوی آزاد، رایگان و مشاهده متن کامل پایان نامه های حوزوی و دانشگاهی موجود در کتابخانه آیت الله بروجردی در هر نقطه از جهان فراهم شد.
دسترسی آزاد و رایگان به پایگاه‌های اطلاعات علمی مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری
ﺳﻪشنبه، 13 اسفند 1398 - 09:58
دسترسی به کتاب‌ها، مقالات علمی فارسی، انگلیسی و عربی و نیز مقالات نشریات و کنفرانس‌ها در پایگاه‌های اطلاعات علمی مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) تا آخر فرودین ماه ۱۳۹۹رایگان شد
تعطیلی خدمات کتابخانه از 10 اسفند تا اطلاع ثانوی
پنجشنبه، 08 اسفند 1398 - 11:19
بنابر مصوبه کمیته کمیته پیشگیری از گسترش بیماری کرونا مرکز مدیریت حوزه های علمیه کتابخانه از شنبه مورخ  1398/12/10  تا اطلاع ثانوی تعطیل است.  
کتابخانه آیت الله بروجردی در روزهای 7 و 8 اسفند فقط در شیفت صبح دایر می باشد
ﺳﻪشنبه، 06 اسفند 1398 - 14:17
شیف عصر کتابخانه آیت الله بروجردی در روزهای 7 و 8 اسفند تعطیل است
نسخه ای نویافته: نذر صرف اموال پس از مرگ
دوشنبه، 21 بهمن 1398 - 13:04
اثری از محمدباقر بن اسماعیل حسینی خاتون آبادی در مجموعه کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
دورهمی علمی کتابداران استان قم: روش تدوین پایان نامه و رساله(جلسه15)
پنجشنبه، 17 بهمن 1398 - 06:53
کارگاه پایان نامه نویسی در گام پانزدهم قرار گرفت
بازدید طلاب موسسه آموزش عالی حوزوی زینبیه البرز از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
ﺳﻪشنبه، 15 بهمن 1398 - 12:18
کتابخانه مسجد اعظم میزبان طلاب البرزی
درگذشت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمدتقی علیزاده دامغانی کتابدار سابق کتابخانه مسجد اعظم
پنجشنبه، 10 بهمن 1398 - 10:23
درگذشت حجت الاسلام علیزاده دامغانی (کتابدار کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی)
کتابخانه مسجد اعظم روز پنجشنبه 10 بهمن 1398 تعطیل است
دوشنبه، 07 بهمن 1398 - 12:38
تعطیلی کتابخانه آیت الله بروجردی در روز پنجشنبه 10 بهمن
تاریخ شفاهی آیت الله العظمی بروجردی: گفتگو با آیت الله سید مرتضی موسوی اصفهانی
دوشنبه، 07 بهمن 1398 - 06:57
تاریخ شفاهی آیت الله العظمی بروجردی میزبان آیت الله موسوی اصفهانی
دورهمی علمی کتابداران استان قم: روش تدوین پایان نامه و رساله(جلسه14)
پنجشنبه، 03 بهمن 1398 - 09:01
کارگاه پایان نامه نویسی در گام چهاردهم قرار گرفت
خدمات مشاوره اطلاعاتی کتابخانه آیت‌الله بروجردی، گامی دیگر در جهت ارتقاء مهارت‌های سواد اطلاعاتی کاربران
دوشنبه، 30 دی 1398 - 12:39
ارتقاء و روزآمدسازی مهارت های پژوهشی کاربران در بخش «مشاوره اطلاعاتی» کتابخانه آیت الله بروجردی
دورهمی علمی کتابداران استان قم: روش تدوین پایان نامه و رساله(جلسه13)
پنجشنبه، 26 دی 1398 - 08:45
کارگاه پایان نامه نویسی در گام سیزدهم قرار گرفت
دیدار اساتید دانشگاه شریف تهران با تولیت کتابخانه آیت الله بروجردی
پنجشنبه، 26 دی 1398 - 08:36
کتابخانه شخصی آیت الله بروجردی میزبان اساتید دانشگاه شریف
دوشنبه مورخ 1398/10/16 کتابخانه مسجد اعظم از ساعت 12 الی 17 تعطیل می باشد.
دوشنبه، 16 دی 1398 - 07:24
تعطیلی کتابخانه آیت الله بروجردی در روز دوشنبه مورخ 1398/10/16، واحد برادران از ساعت 12 الی 17 ، شیفت عصر واحد خواهران
دورهمی علمی کتابداران استان قم: روش تدوین پایان نامه و رساله(جلسه12)
پنجشنبه، 12 دی 1398 - 08:23
کارگاه پایان نامه نویسی در گام دوازدهم قرار گرفت
بازدید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
شنبه، 07 دی 1398 - 10:25
کتابخانه مسجد اعظم قم میزبان وزیر علوم و مدیر حوزه های علمیه کشور
بازدید مدیر شرکت هولدینگ دغان ترکیه از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
یکشنبه، 01 دی 1398 - 10:52
میزبانی کتابخانه مسجد اعظم قم از هیات شرکت هولدینگ دغان ترکیه
بازدید معاونت پژوهش مدرسه علمیه خواهران حضرت آمنه قم از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
ﺳﻪشنبه، 26 آذر 1398 - 11:09
کتابخانه مسجد اعظم میزبان طلاب مدرسه علمیه خواهران حضرت آمنه قم
دورهمی علمی کتابداران: روش تدوین پایان نامه و رساله (8)
پنجشنبه، 07 آذر 1398 - 10:36
روش ها و قواعد تدوین بخش پیشینه پژوهش در دورهمی علمی کتابداران بررسی شد
تاریخ شفاهی کتاب و کتابداری در وبگاه کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
ﺳﻪشنبه، 05 آذر 1398 - 13:28
اجرای طرح اختصاصی تاریخ کتاب و کتابخانه ها در کتابخانه مسجد اعظم
بازدید آیت الله میرزا محمدحسین احمدی فقیه یزدی از نمایشگاه اسناد آیت الله العظمی بروجردی
یکشنبه، 03 آذر 1398 - 07:13
ثبت خاطرات آیت الله فقیه یزدی از زعیم عالیقدر حوزه
بازدید عضو مجلس خبرگان رهبری از نمایشگاه اسناد آیت الله العظمی بروجردی
یکشنبه، 03 آذر 1398 - 07:01
تاریخ شفاهی: خاطرات آیت الله ملکوتی پیرامون موسس کتابخانه مسجد اعظم قم
بازدید جمعی از کارکنان کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی از مرکز اسناد حوزه های علمیه
پنجشنبه، 30 آبان 1398 - 07:03
مرکز اسناد حوزه های علمیه کشور در بازدید کارکنان کتابخانه مسجد اعظم قم
یکشنبه، 26 آبان 1398 - 07:18
توسعه تعامل و همکاری های میان کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی و جامعه الزهرا
بازدید جمعی از طلاب موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه قم(خواهران) از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
شنبه، 25 آبان 1398 - 13:59
خواهران طلبه مدرسه علمیه معصومیه قم در بازدید از کتابخانه مسجد اعظم
معرفی وبسایت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
شنبه، 25 آبان 1398 - 13:38
ارتقای وب سایت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی در جهت تسهیل و تسریع خدمات به کاربران
دیدار مدیر کتابخانه مسجد اعظم قم با معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته کتاب و کتابخوانی
شنبه، 25 آبان 1398 - 09:48
دکتر جوادی: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همه ظرفیت آماده تعامل با کتابخانه های استان قم است.
نمایشگاه منابع «علم اطلاعات و دانش‌شناسی» در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
پنجشنبه، 23 آبان 1398 - 12:12
سیر تحول منابع هسته و کاربردی علم کتابداری در یک نگاه
برگزاری جلسه دورهمی علمی کتابداران قم در آستانه روز کتاب و کتابدار
پنجشنبه، 23 آبان 1398 - 09:03
طرح دیدگاه ها و نظرات کاربران و مخاطبان کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی در جلسه بزرگداشت روز کتابدار
اطلاع رسانی تعطیلات کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
چهارشنبه، 01 آبان 1398 - 12:31
کتابخانه آیت الله بروجردی در روزهای شنبه و دوشنبه 4 و 6 آبان 1398 تعطیل خواهد بود.
بازدید سفیر آلمان در ایران از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
شنبه، 20 مهر 1398 - 10:56
منابع کهن و منحصر به فرد آلمانی موجود در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی مورد بازدید سفیر آلمان در ایران قرار گرفت.
گزارش مدیر کتابخانه مدرسه فیضیه در جلسه شورای پژوهش حوزه‌های علمیه کشور
شنبه، 20 مهر 1398 - 10:48
مدیر کتابخانه مدرسه فیضیه: با توجه به نزدیکی کتابخانه فیضیه به کتابخانه مسجد اعظم، وحدت عملکرد، اشتراک کاربران کتابخانه و وحدت مدیریت، در این سال‌ها سعی شده است که این کتابخانه مکمل کتابخانه مسجد اعظم باشد.
گزارش مدیر کتابخانه آیت الله بروجردی در جلسه شورای پژوهش حوزه‌های علمیه کشور
شنبه، 20 مهر 1398 - 10:39
مدیر کتابخانه مسجد اعظم قم: برای ارئه خدمات مناسب باید عنایت ویژه‌ای جهت خرید منابع کتابخانه به عمل آید و البته در بخش فن‌آوری اطلاعات کمک و مساعدت بیشتری را نیازمندیم.
جلسه شورای تخصصی پژوهش حوزه‌های علمیه کشور در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار شد
شنبه، 20 مهر 1398 - 10:34
آیت الله اعرافی: باید زمینه‌ها و بسترها و نیز پیگیری و تعاملات مناسب برای استفاده از ظرفیت وقف و اهداکنندگان کتاب فراهم شود.
بازدید مدیر حوزه های علمیه کشور از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
ﺳﻪشنبه، 16 مهر 1398 - 12:19
تجلیل آیت الله اعرافی از مجموعه کتابخانه شخصی آیت الله العظمی بروجردی
برگزاری جلسه شورای معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
شنبه، 13 مهر 1398 - 07:44
تشریح فعالیت ها و خدمات ششه ماهه اول سال 1398 کتابخانه آیت الله بروجردی در جلسه شورای معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه
کتب مقتل اهدایی به آیت الله العظمی بروجردی
شنبه، 16 شهریور 1398 - 08:13
ماه محرم در آیینه آثار اهدایی سيد عبد الرزاق موسوي مقرم به حضرت آیت الله العظمی بروجردی
مستندسازی تاریخ شفاهی آیت الله بروجردی: خاطرات آیت الله شیخ احمد بهشتی
ﺳﻪشنبه، 05 شهریور 1398 - 08:48
بازدید عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه و خبرگان رهبری از کتابخانه شخصی حضرت آیت الله العظمی بروجردی(ره)
رأیت دین(بررسی اندیشه و رفتار سیاسی آیت الله العظمی بروجردی)
شنبه، 02 شهریور 1398 - 16:06
آیت الله بروجردی سعی نمود تا در قامت «رهبر امت اسلامی» بیش از پیش به فکر احیای شعائر تضعیف شده اسلامی باشد
ساعت کار کتابخانه از تاریخ 19 لغایت31 مرداد ماه
پنجشنبه، 17 مرداد 1398 - 10:12
ساعت کار کتابخانه از تاریخ 19 لغایت31 مرداد ماه از ساعت 7 صبح الی 2 بعداز ظهر می باشد.

کتاب‌های درسی (1): اخلاق اسلامی در کتاب‌های آموزشی
ﺳﻪشنبه، 15 مرداد 1398 - 08:23
کتاب‌های درسی موجود در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی (ره) متعلق به دوره قاجار و پهلوی و کتاب‌های درسی سایر کشورها است.
خاطرات حاج آقا مجتبی محمدی عراقی از آیت‌الله العظمی بروجردی در «همراه با خورشید»
یکشنبه، 06 مرداد 1398 - 10:59
یاد حاج آقا مجتبی محمدی عراقی از دوران حضور خود در محضر آیت الله العظمی بروجردی با عنوان «همراه با خورشید»
زندگي آيت‌الله العظمي بروجردي و مکتب فقهي، اصولي، حديثي و رجالي وي به قلم آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراساني
شنبه، 29 تیر 1398 - 09:35
زندگي آيت‌الله العظمي بروجردي از نگاه دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی
معرفی کتاب «خاطرات زندگاني آيه الله العظمي آقاي بروجردي
ﺳﻪشنبه، 25 تیر 1398 - 12:17
کتاب «خاطرات زندگاني آيه الله العظمي آقاي بروجردي» از سوی سازمان چاپ و نشر اطلاعات در سال ‎۱۳۴۱ منتشر شد.
آیت الله علی دوانی پیشگام در تدوین زندگینامه حضرت آیت الله العظمی بروجردی
دوشنبه، 24 تیر 1398 - 08:37
آثار زندگینامه‌ای آیت الله العظمی بروجردی به قلم آیت الله علی دوانی، منابعی مرجع در معرفی مرجعیت عالیقدر جهان تشیع
کاهش ساعت کاری کتابخانه در بازه زمانی 19 الی 31 مرداد ماه
شنبه، 22 تیر 1398 - 16:50
در ایام تعطیلات تابستانه مرکز مدیریت حوزه ( 19 مرداد ماه 1398 الی 31 مرداد ماه 1398 )

اقدامات آیت الله العظمی بروجردی(ره) در تقریب مذاهب اسلامی از زبان حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن زمانی
ﺳﻪشنبه، 28 خرداد 1398 - 13:51
مسأله تقریب از مهمترین خلأهایی بود که آیت الله العظمی بروجردی به آن توجه کردند
گزارش تصویری افتتاح نمایشگاه شصتمین سالگرد ارتحال حضرت آیت الله العظمی بروجردی(ره) در کتابخانه مسجد اعظم
دوشنبه، 27 خرداد 1398 - 13:47
گزارش تصویری افتتاح نمایشگاه شصتمین سالگرد ارتحال حضرت آیت الله العظمی بروجردی(ره) در کتابخانه مسجد اعظم
آئین گشایش نمایشگاه تخصصی شصتمین سالگرد ارتحال زعیم عالیقدر جهان تشیع آیت الله العظمی بروجردی(ره)
دوشنبه، 27 خرداد 1398 - 13:12
آیت الله مقتدایی: درس حضرت آیت‌الله العظمی بروجردی(ره)، درس مجتهد پرور بود.
بازدید آقای محمدرضا مبلغی آبادانی از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
ﺳﻪشنبه، 17 اردیبهشت 1398 - 13:12
روز سه شنبه مورخ 17 اردیبهشت 1398، آقای محمدرضا مبلغی آبادانی با حضور در کتابخانه مسجد اعظم، از کتابخانه شخصی آیت الله العظمی بروجردی بازدید کرد. در این بازدید ایشان خاطراتی از واعظ شهیر حجت الاسلام والمسلمین شیخ عبدالله مبلغی با آیت الله العظمی بروجردی زعیم عالیقدر حوزه بیان داشتند.
بازدید آیت الله مهدوی مازندرانی از کتابخانه شخصی آیت الله العظمی بروجردی
چهارشنبه، 11 اردیبهشت 1398 - 07:49
روز چهارشنبه، مورخ 11 اردیبهشت 1398، آیت الله مهدوی مازندرانی با حضور در کتابخانه آیت الله بروجردی از کتابخانه شخصی ایشان بازدید کردند. ایشان در حاشیه این بازدید با تجلیل از این مرجع گرانقدر جهان اسلام، خاطراتی پیرامون این شخصیت بیان داشتند.
بازدید مسئول کتابخانه و مرکز اسناد سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
چهارشنبه، 11 اردیبهشت 1398 - 07:34
روز چهارشنبه، مورخ 11 اردیبهشت 1398؛ مسئول و کارشناسان کتابخانه و مرکز اسناد سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی بازدید کردند. خانم دکتر عینی و همراهان از بخش های کتابخانه آیت الله بروجردی همچون کتابخانه شخصی و مجموعه خاص کتاب های درسی بازدید کردند. ایشان در حاشیه این بازدید ضمن اظهار خوشنودی از حضور در این کتابخانه، با مهم و با عظمت خواند...
         بایسته‌های پژوهش در کتب درسی
پنجشنبه، 29 فروردین 1398 - 07:06
مجموعه کتاب های درسی کتابخانه آیت الله بروجردی مرجعی برجسته و حائز اهمیت در جستجوی موضوعات پژوهشی
اهدای مجموعه نسخ خطی و کتاب چاپ سنگی توسط آیت‌الله شیخ محمدتقی دانش آشتیانی به کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
دوشنبه، 26 فروردین 1398 - 09:25
مجموعه نفیسی از نسخ خطی و چاپ سنگی در سال جدید به کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی اهدا شد.
در تاریخ 25 فروردین1340، کتابخانه مسجد اعظم به طور رسمی افتتاح شد.
یکشنبه، 25 فروردین 1398 - 10:10
  آیت ‌الله‌ العظمی بروجردی عنایت خاصی به کتابخانه مسجد اعظم داشتند و با وجود مشغله‌ زیاد و کمبود وقت، چندین بار، قبل از افتتاح از آن بازدید کردند و از نزدیک دستورات لازم را به متصدیان کار دادند و اشتیاق زیادی داشتند که کتابخانه هر چه زودتر افتتاح شود.  پس از انجام مقدمات کار مقرر گردید كتابخانه در روز نیمه شعبان 1380ه.ق به دست مؤسس معظم افتتاح گردد. دعوتنامه ها توزیع گر...
بازدید آیت الله شیخ جعفر مهاجرانی همدانی از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
ﺳﻪشنبه، 20 فروردین 1398 - 09:34
روز سه شنبه مورخ 20 فروردین 1398، آیت الله شیخ جعفر مهاجرانی همدانی از شاگردان آیت الله العظمی بروجردی و استاد درس خارج حوزه علمیه قم با حضور در کتابخانه مسجد اعظم، ضمن بازدید از بخش های مختلف مجموعه کتابخانه شخصی آیت الله بروجردی با مهم و ارزشمند خواندن این مجموعه بر حفظ و معرفی آن تاکید کردند.  آیت الله مهاجرانی همدانی و مرحوم پدر ایشان که از شاگردان آیت الله بروجردی هستند، ضمن سخنانی به ب...
خاطرات و اسنادی منتشر نشده درباره آیت الله العظمی حاج آقا حسین بروجردی
دوشنبه، 13 اسفند 1397 - 11:43
حقیقت پنهان عنوان اثری است که به گفته نگارندۀ آن شامل: «خاطرات و اسنادی منتشر نشده درباره زعیم و مرجع عظیم الشان شیعه آیت الله العظمی حاج آقا حسین بروجردی» می‌باشد.
مراسم رونمایی از قباله کتاب، مطبوعات، چاپ: گزیده گنجینه موقوفه محمد رمضانی موجودی کتابخانه آیت‌الله‌العظمی بروجردی برگزار شد
دوشنبه، 29 بهمن 1397 - 10:28
اثری جدید از استاد سید فرید قاسمی، پژوهشگر و محقق برجسته کشور: قباله کتاب، مطبوعات، چاپ: گزیده گنجینه موقوفه محمد رمضانی موجودی کتابخانه آیت‌الله العظمی بروجردی
یادمان ناشر و واقف بزرگ کتاب، حاج محمد رمضانی برگزار شد
دوشنبه، 29 بهمن 1397 - 09:15
حاج محمد رمضانی یک فرانهاد بود، رمضانی می دانست کتاب ابزار سنجش دانش جامعه است و همزمان به عنوان یک کتاب‌شناس، ناشری اثرآفرین، مجله‌دار و مجله‌نگار خدمت می‌کرد. ایشان حق بزرگی بر گردن کتابخانه مسجد اعظم دارد.
اطلاعیه تعطیلی کتابخانه آیت الله بروجردی
چهارشنبه، 17 بهمن 1397 - 10:04
بنابر اعلام مرکز مدیریت حوزه های علمیه، کتابخانه آیت الله بروجردی روز یکشنبه مورخ 21 بهمن 1397 تعطیل می باشد.
تاریخ شفاهی (1): حجت الاسلام و المسلمین سید شهاب الدین حسینی قمی
یکشنبه، 14 بهمن 1397 - 10:34
روز یکشنبه مورخ 14 بهمن 1397، در راستای تقویت مجموعه تاریخ شفاهی کتابخانه آیت الله بروجردی، این مجموعه میزبان خطیب توانا حجت الاسلام و المسلمین سید شهاب الدین حسینی قمی بود.
تاریخ شفاهی(2): آیت الله سیدحسن مهرحسینی
شنبه، 13 بهمن 1397 - 11:09
مدیر و جمعی از کارشناسان کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره) با آیت الله سیدحسن مهرحسینی دیدار کردند.
بازدید مدیر مجمع ذخایر اسلامی از مجموعه اسناد و کتابخانه شخصی آیت الله العظمی بروجردی(ره)
شنبه، 13 بهمن 1397 - 10:56
روز شنبه 13 بهمن 1397، حجت الاسلام والمسلمین سیدصادق اشکوری فهرستنگار نسخ خطی و مدیر مجمع ذخایر اسلامی از مجموعه اسناد و کتابخانه شخصی آیت الله العظمی بروجردی بازدید کردند. در این بازدید که با حضور مدیریت کتابخانه آیت الله بروجردی انجام شد، حجت الاسلام اشکوری با مهم ارزیابی کردن این مجموعه بر حفظ، معرفی و انتشار برخی از منابع این کتابخانه تاکید کردند. همچنین در این بازدید وبسایت تازه تاسیس الفهرست...
دیدار ریاست دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی شهرستان بروجرد با تولیت کتابخانه مسجد اعظم
شنبه، 13 بهمن 1397 - 10:47
روز شنبه 13 بهمن 1397، دکتر حسن مروتی ریاست دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی شهرستان بروجرد و جمعی از معاونین ایشان با تولیت کتابخانه مسجد اعظم قم دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار که در بخش کتابخانه شخصی آیت الله بروجردی انجام شد، دکتر مروتی از بخش ها و مجموعه های مختلف این کتابخانه نیز بازدید نمودند.
تاریخ شفاهی(3): آیت الله العظمی علوی گرگانی
چهارشنبه، 10 بهمن 1397 - 12:12
سبک درس آیت الله بروجردی متفاوت بود، شاگردان را به لحاظ علمی به تحرک می‌کشاند. زمان آقای بروجردی از بس شاگردان مشتاق بودند، کسالت وجود نداشت.
گزارش ایبنا از کتابخانه آیت‌الله ‌العظمی بروجردی
شنبه، 08 دی 1397 - 16:02
مدیر کتابخانه آیت‌الله العظمی بروجردی، با تاکید بر ضرورت ورود خیرین به امر کتابخانه‌سازی در کشور، پیشنهاد ثبت یک روز در تقویم رسمی به نام «روز وقف کتاب» را مطرح کرد.
افتتاح نمایشگاه مطبوعات قدیمی کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی با حضور استاد سید فرید قاسمی حافظه گویای مطبوعات ایران
پنجشنبه، 15 آذر 1397 - 13:11
امروز پنجشنبه مورخ 15 آذرماه 1397، نمایشگاه مطبوعات قدیمی کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی با حضور حافظه گویای مطبوعات ایران، استاد فرید قاسمی افتتاح شد. در این نمایشگاه مجموعه ای از نشریات، روزنامه ها و سالنامه های قدیمی و کهن در معرض نمایش عموم قرار گرفته است. علاقه مندان می توانند تا 25 آذرماه، همه روزه از ساعت 8 الی 20 از این نمایشگاه بازدید کنند.
استاد حافظه گویای مطبوعات ایران: کار کتابدار ارزشگذاری منابع اطلاعاتی نیست
پنجشنبه، 15 آذر 1397 - 07:55
تفکر محمد رمضانی این بود که چرا باید میراث ما دست اجنبی باشد؟.چرا ما میراث خودمان را خودمان حفظ نکنیم؟.
در آستانه هفته پژوهش نمایشگاه مطبوعات قدیمی در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار می شود.
چهارشنبه، 14 آذر 1397 - 18:44
نمایشگاه مطبوعات قدیمی کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی به مدت 10 روز و از 15 لغایت 25 آذرماه، پذیرای علاقمندان حوزه مطبوعات می باشد.
نشست صمیمی کارشناسان کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی با حجه الاسلام و المسلمین شیخ صادق حسن زاده
شنبه، 10 آذر 1397 - 07:36
تسهیل در ارائه خدمات به محققین، اولویت اصلی کتابخانه ها است.
بازدید جمعی از کارشناسان عراقی از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره)
جمعه، 09 آذر 1397 - 15:20
انواع منابع اطلاعاتی کتابخانه شخصی آیت الله العظمی بروجردی(ره) نشان دهنده پیونده میان امت ها
نشست صمیمی کارشناسان کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره) با حجت الاسلام و المسلمین سید احمد اشکوری استاد برجسته فهرستنگاری نسخ خطی
پنجشنبه، 08 آذر 1397 - 15:26
حجت الاسلام سید احمد اشکوری: افرادی که وارد حوزه فهرستنگاری نسخ خطی می شوند ضروری است که با بسیاری از علوم به ویژه علوم اسلامی آشنایی کافی داشته باشند.
سخنرانی دکتر علیرضا هزار در نشست تخصصی رسالت جهانی روحانیت شیعه در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
چهارشنبه، 07 آذر 1397 - 18:00
تربیت امام موسی صدر کتاب محور نیست بلکه آموزش مستقیم و معلم محور است
بیانات حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید باقر خسروشاهی در نشست تخصصی رسالت جهانی روحانیت شیعه در کتابخانه آیت‌الله العظمی بروجردی(ره)
چهارشنبه، 07 آذر 1397 - 17:50
اگر امروز حزب‌الله روبروی اسرائیل ایستاده، ثمره تفکر اسلامی ای است که امام موسی صدر بنیان‌گذاری کرد و سید حسن نصرالله شاگرد و ادامه‌دهنده راه امام موسی صدر است.
بیانات آیت الله علوی بروجردی در نشست تخصصی رسالت جهانی روحانیت شیعه در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره)
چهارشنبه، 07 آذر 1397 - 17:20
حضور تفکر آیت الله صدر در حوزه بسیار می تواند اثر بخش باشد.
بازدید حورا صدر(فرزند امام موسی صدر) از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره)
چهارشنبه، 07 آذر 1397 - 15:41
حورا صدر (فرزند امام موسی صدر) مجموعه کتابخانه شخصی استاد پدر را بسیار با عظمت توصیف کردند
بازدید دکتر حسین کلباسی اشتری، استاد دانشگاه علامه طباطبایی تهران از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره)
چهارشنبه، 30 آبان 1397 - 08:31
دکتر حسین کلباسی، استاد دانشگاه علامه طباطبایی تهران در بازدید از کتابخانه مسجد اعظم بر ضرورت معرفی و نشر آثار منحصر به فرد و نفایس کتابخانه مسجد اعظم تاکید کردند.
بازدید حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسین صحیفه تبریزی از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره)
چهارشنبه، 30 آبان 1397 - 08:03
خاطرات حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسین صحیفه تبریزی از آیت الله العظمی بروجردی در بازدید از کتابخانه شخصی آیت الله بروجردی
دیدار مدیر و کارشناسان کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره) با آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی
ﺳﻪشنبه، 29 آبان 1397 - 16:44
متأسفانه هنوز عده‌ای بر این باور هستند که وقف حسینیه دارای اجر بالاتری از وقف کتابخانه است؛ اما این کتابخانه‌ها هستند که اسلام را زنده نگه داشته اند و سبب زنده ماندن شعائر الهی شده اند.
دیدار مدیر و کارشناسان کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره) با آیت الله العظمی جوادی آملی
ﺳﻪشنبه، 29 آبان 1397 - 16:17
دشمنان در گذشته تنها نفت و گاز ما را به غارت نبردند، بلکه بسیاری از کتب و نسخ خطی ما نیز توسط آنها به غارت رفت، اکنون این وظیفه کتابخانه های کشور است که میراث فرهنگی کشور را حفظ کنند.
نسست علمی کارشناسان کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره) با حضور آقای محمدحسن رجبی دوانی کارشناس سابق کتابخانه ملی ایران
شنبه، 26 آبان 1397 - 08:54
در نشست علمی کتابخانه آیت الله بروجردی با حضور جناب آقای رجبی دوانی، کارشناس سابق کتابخانه ملی سازماندهی منابع اطلاعاتی و به ویژه اسناد در کتابخانه ها مورد بررسی قرار گرفت
نشست صمیمی با شیخ محمدتقی علیزاده کتابدار پیشکسوت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره)
پنجشنبه، 24 آبان 1397 - 07:36
در روز کتابدار کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی میزبان شیخ محمدتقی علیزاده، کتابدار پیشکسوت این کتابخانه بود.
بازدید جمعی از دانش آموزان دبیرستان امیر تهران از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی (ره)
دوشنبه، 14 آبان 1397 - 12:46
جمعی از دانش آموزان دبیرستان دوره دوم امیر(منطقه 7 تهران) از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره) بازدید کردند
تعطیلی کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره)
یکشنبه، 06 آبان 1397 - 17:06
بنابر اعلام مرکز مدیریت حوزه های علمیه، روزهای 9 و 10 آبان ماه کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی تعطیل می باشد
آغاز به کار بخش فیلم و صوت وبسایت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره)
شنبه، 28 مهر 1397 - 11:55
در ادامه ارتقاء خدمات وبسایت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره)، بخش فیلم و صوت این وبسایت نیز آماده ارائه خدمات به مخاطبان و کاربران می باشد.  بخش فیلم و صوت وبسایت کتابخانه مسجداعظم شامل مستندها، نشست ها و تاریخ شفاهی مربوط به شخصیت آیت الله بروجردی، معرفی و تاریخچه کتابخانه مسجد اعظم، نقد و معرفی کتاب، نشست های مجمع کتابخانه های تخصصی استان قم(مکتا) و کارگاه های علمی از جمله دوره همی عل...
دیدار مدیر و جمعی از کارشناسان کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره) با آیت الله کرمی زنجای
شنبه، 28 مهر 1397 - 07:46
 روز شنبه مورخ 28 مهرماه 1397، مدیر و جمعی از کارشناسان کتابخانه مسجد اعظم با آیت الله کرمی زنجانی در بیت ایشان دیدار کردند. در این دیدار که در جمعی بسیار صمیمی برگزار گردید، آیت الله کرمی زنجانی که از شاگردان آیت الله العظمی بروجردی(ره) می باشد ضمن بیان خاطراتی از دوران حیات، شخصیت و به ویژه درس های آیت الله العظمی بروجردی، تقریرات خود از درس خارج فقه آیت الله العظمی بروجردی را به کتابخانه م...
دیدار مدیر و کارشناسان کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره) با تولیت کتابخانه آیت الله العظمی مرعشی(ره)
پنجشنبه، 26 مهر 1397 - 10:59
اقدامات و خدمات آیت الله العظمی بروجردی(ره) پیرامون احیای آثار علمی و تشویق و حمایت از نشر منابع علمی بسیار حائز اهمیت است.
بازدید مدیر کتابخانه رکن الملک اصفهان از کتابخانه آیت الله بروجردی(ره)
پنجشنبه، 26 مهر 1397 - 10:15
معرفی و پیرامون اسناد و منابع اطلاعاتی موجود در کتابخانه شخصی آیت الله بروجردی (ره) امری بسیار مهم و ضروری است.
بررسی روند اجرای طرح کتابشناسی آیت الله العظمی بروجردی(ره) با حضور حضرت آیت الله علوی بروجردی
ﺳﻪشنبه، 24 مهر 1397 - 07:16
تقریب مذاهب اسلامی همواره نکات تازه ای دارد. با گذشت زمان مشخص می شود که آیت الله بروجردی در مورد تقریب مذاهب اسلامی چه جهتی مورد نظرشان بوده است، چرا که ایشان از گذشته مراودات میان شیعه و سنی درس گرفته بودند.در مسئله تقریب آیت الله بروجردی کاری را به پیش بردند که هیچ مقام سیاسی نتوانست هیچ گونه سوء استفاده ای از آن بکند و هیچ یک از ارزش های شیعه نیز زیر سوال نرود.
بازدید حجت الاسلام و المسلمین سید محمد مهاجرانی از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره)
چهارشنبه، 18 مهر 1397 - 08:44
حجت الاسلام و المسلمین سید محمد مهاجرانی، پژوهشگر حوزه داستان کودک بر ارائه و معرفی منابع اطلاعاتی حوزه کودک در کتابخانه آیت الله بروجردی تاکید کردند.
بررسی فعالیت ها و خدمات بخش فناوری کتابخانه آیت الله بروجردی(ره) با معاون نرم افزار فناوری حوزه های علمیه
پنجشنبه، 12 مهر 1397 - 12:17
حجت الاسلام و المسلمین بخشیان معاونت محترم فناوری حوزه های علمیه بر رفع چالش های حوزه سخت افزاری و نرم افزاری کتابخانه آیت الله بروجردی در راستای ارائه خدمات مناسب به پژوهشگران و محققان تاکید کردند.
بازدید حجت الاسلام والمسلمین عبدالرحیم اباذری از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره)
پنجشنبه، 12 مهر 1397 - 12:01
حجت الاسلام و المسلمین عبدالرحیم اباذری با حضور در کتابخانه آیت الله بروجردی در جریان روند فعالیت ها و خدمات این کتابخانه قرار گرفتند.
دیدار مدیر کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره) با تولیت آستانه مقدسه قم
دوشنبه، 09 مهر 1397 - 08:47
تولیت آستانه مقدسه قم: فعالیت های مجمع کتابخانه های تخصصی قم از معروف های کلان و ریشه ای نظام است.
خاطراتی از آیت الله بروجردی(ره) در محضر حجه الاسلام و المسلمین شیخ مجتبی عراقی بروجردی نجفی
شنبه، 07 مهر 1397 - 09:07
ثبت و ضبط خاطراتی از آیت الله العظمی بروجردی در گفتگو با شیخ مجتبی بروجردی نجفی
بررسی و شناسایی مجموعه تصاویر مروبط به شخصیت آیت الله العظمی بروجردی(ره) با حضور کارشناسان
پنجشنبه، 05 مهر 1397 - 08:52
بررسی و شناسایی تصاویر مربوط به دوره های مختلف حیات آیت الله العظمی بروجردی(ره) با حضور کارشناسان متخصص انجام شد.
بازدید شیخ مهدی باقری سیانی از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره)
پنجشنبه، 05 مهر 1397 - 07:30
 روز پنجشنبه مورخ 5 مهرماه 1397 شیخ مهدی باقری سیانی از محققان و پژوهشگران حوزه اسناد از بخش های مختلف کتابخانه آیت الله بروجردی بازدید و در جریان خدمات و فعالیت های این کتابخانه قرار گرفتند. ایشان همچنین در بازدید از کتابخانه شخصی آیت الله العظمی بروجردی(ره) که در تالار ویژه ای حفظ و نگهداری می شود، با مهم ارزیابی کردن انواع منابع موجود در این مجموعه، بر حفظ و نگهداری و معرفی این مجموعه تاکی...
ضبط خاطرات حجه الاسلام و المسلمین سید مهدی آیت اللهی جهرمی از شخصیت آیت الله بروجردی(ره)
دوشنبه، 02 مهر 1397 - 09:21
خاطراتی از آیت الله العظمی بروجردی(ره) در گفتگو با حجه الاسلام و المسلمین سید مهدی آیت اللهی جهرمی
بازدید جمعی از کارشناسان کتابخانه آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) از کتابخانه آیت الله بروجردی
پنجشنبه، 15 شهریور 1397 - 12:30
کارشناسان کتابخانه آستانه مقدسه قم در بازدید از کتابخانه مسجد اعظم در جریان فعالیت ها و مجموعه خدمات این کتابخانه قرار گرفتند
بازدید آیت الله شیخ احمد کلباسی از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره)
چهارشنبه، 14 شهریور 1397 - 12:01
بازدید سبط مرحوم میرزا ابوالمعالی کلباسی از کتابخانه آیت الله بروجردی(ره)
بازدید نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبایی تهران از کتابخانه آیت الله بروجردی
چهارشنبه، 07 شهریور 1397 - 11:53
تاکید نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبایی تهران بر استفاده از ظرفیت ها و تجربه های کتابخانه آیت الله بروجردی
جلسه مدیران و کارشناسان کتابخانه آیت الله بروجردی با معاون پژوهش حوزه
پنجشنبه، 25 مرداد 1397 - 12:24
معاون پژوهش حوزه های علمیه: در حال حاضر با توجه به محدودیت شدید بودجه، کتابخانه ها باید به دنبال جذب منابع پایدار و استفاده از کمک های خیرین باشند و از منابع پایدار غیردولتی استفاده کنند.
اطلاع رسانی تعطیلات تابستانه کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
پنجشنبه، 28 تیر 1397 - 12:41
کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی از 13 مرداد الی 19 مرداد ماه 1397 تعطیل خواهد بود
دیدار مدیران و کارشناسان کتابخانه آیت الله بروجردی و حائری با حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی
دوشنبه، 25 تیر 1397 - 09:26

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی خطاب به مدیران و کارشناسان کتابخانه ها:
" کار شما، کار بزرگ و با اهمیتی است".

 دیدار جمعی از ائمه جماعات استان قم با تولیت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره)
یکشنبه، 17 تیر 1397 - 14:18
سخنان آیت الله علوی بروجردی خطاب به ائمه جماعات: در رفتارمان با مردم و با جوان‌ها، هیچ گاه الزامی و آمرانه عمل نکنیم و بیش از پیش در تهذیب خودمان تلاش کنیم.
تعطیلی روز پنج شنبه مورخ 1397/2/13
دوشنبه، 10 اردیبهشت 1397 - 12:53
بنا بر اعلام مرکز مدیریت حوزه های علمیه کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی روز پنجشنبه مورخ 1397/2/13 تعطیل می باشد .
ارتقاء سطح تعاملات و همکاری کتابخانه جامعه الزهراء و کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره) قم
یکشنبه، 02 اردیبهشت 1397 - 12:02
زمینه ها و بسترهای لازم برای افزایش سطح کمی و کیفی تعامل و همکاری های کتابخانه جامعه الزهرا و کتابخانه آیت الله بروجردی با حضور مدیران دو مجموعه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
سخنان آیت الله علوی بروجردی در جمع دین پژوهان امریکایی و کانادایی
چهارشنبه، 22 فروردین 1397 - 08:59
زیر پا گذاشتن حقوق انسان ها به هر شکل و کیفیتی از نظر همه مذهب گناه است. ما باید ارزش های اخلاقی را وارد سیاست کنیم. مردم را ترقیب کنیم تا به سیاست مدارانی که اخلاق را زیر پا می گذارند رای ندهند. قدرت نباید در اختیار بی اخلاقی قرار گیرد. این رسالتی است که ما امروز به عهده داریم. اگر می خواهیم برای انسان ها کاری کنیم باید خدا را در سطح کسانی که حاکم بر انسان ها هستند عرضه کنیم.
بیانات آیت الله علوی بروجردی در جمع طلاب جامعه المصطفی واحد تبریز در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی (ره)
چهارشنبه، 16 اسفند 1396 - 12:21
حضور طلاب در حوزه های علمیه همچون حضور در جبهه است که اسلحه آنها در این جبهه با جبهه های جنگ متفاوت بوده و آن سخن، فکر و ارتباط گرفتن با جوامع مختلف است.
گامی دیگر در آغاز همکاری کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی تهران و کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی (ره)
چهارشنبه، 16 اسفند 1396 - 10:01
کارشناسان کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی تهران و کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی زمینه های عملیاتی کردن تفاهم نامه همکاری میان دو کتابخانه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
حضور معاونت پژوهش حوزه های علمیه در جمع کارکنان کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
پنجشنبه، 10 اسفند 1396 - 12:58
تلاش و خدمات کارکنان کتابخانه با وجود برخی کمبودها در زمینه منابع و تجهیزات، نوعی جهاد در راه خداست.
بیانات آیت الله علوی بروجردی در دیدار رئیس مرکز منطقه ای علوم و فناوری در روز افتتاح شاخه کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
چهارشنبه، 02 اسفند 1396 - 07:14
امروزه کسانی هستند که کاری به مذهب ما ندارند؛ اما به تاریخ پنج‌هزارساله یا هشت‌هزارسالۀ ایران حساسیت دارند. ما باید از این حساسیت استقبال کنیم. این‌ها به‌هرحال تمدن این آب‌وخاک است و پیوندهای ما با آنان به‌شمار می‌آید. به ‌هرحال همان‌طورکه این وسایل ارتباطی، دل‌ها را به هم نزدیک می‌کند زبان‌ها و فکرها را نیز به هم نزدیک کرده است. این نزدیکی زبان و فکر، تکامل پیدا خواهد کرد و مرزها برداشته خواهد شد. آنگاه ما در دنیا و در مجموعۀ تمدن‌ها حرف زیادی برای گفتن داریم. ادبیات ما خودش وزنۀ سنگینی است.
برگزاری کارگاه سندشناسی در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
دوشنبه، 30 بهمن 1396 - 09:19
بخش عظيمي از تاريخ کشور ما در دل اسناد نهفته اسناد است؛ و این درحالی است که اسناد در پژوهش هاي امروزي مورد غفلت واقع شده است.
دیدار جمعی از مسلمانان کشورهای آرژانتین، کلمبیا و ونزوئلا با حضرت آیت الله علوی بروجردی در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره)
دوشنبه، 30 بهمن 1396 - 08:39
آیت الله علوی بروجردی یکی از بزرگترین مشکلات دنیای امروز را پیدایش تفکراتی به نام اسلام دانستند که هدف آنها به ویژه در جوامع مترقی یا کشورهایی که نظر چندان خوشی به اسلام ندارند، القاء این تفکرات به عنوان سمبل اسلام است. لذا ارزش اینکه ما اسلام را با کدام قرائت می خواهیم بپذیریم، در اینجا روشن می شود، که همانا اسلامی که مجموعۀ حقوق های ارزشی همراه با ایمان به خدا در جوامع مردمی است، مدنظر می باشد.
بازدید سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) از کتابخانه آیت الله بروجردی
ﺳﻪشنبه، 24 بهمن 1396 - 13:35
دکتر دهقان در بازدید از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی با تقدیر و تجلیل از مجموعه حاضر و خدمات این کتابخانه بر استفاده از ظرفیت های دو طرف برای استفاده بهینه از منابع اطلاعاتی موجود تاکید کردند.                                                       
بازدید دکتر کریمی زنجانی اصل، از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
ﺳﻪشنبه، 17 بهمن 1396 - 15:08

منابع خطی، سنگی و سربی کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برای همه کاربران داخل و خارج از کشور دسترس پذیر است.                                                                                                                                                                                                      .

آغاز همکاری کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی قم و کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران
یکشنبه، 15 بهمن 1396 - 10:24

تفاهم کتابخانه آیت الله بروجردی و کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران پیرامون تبادل منابع دیجیتال و سازماندهی متون کهن                                                                                                                                                                                                                .

رونمایی از کتاب «حضرت محسن در آیینه شعر» در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
چهارشنبه، 04 بهمن 1396 - 09:00

آیت الله علوی بروجردی:در شعر فاطمی نتوانستیم درست فعالیت کنیم؛‌ شاعران می توانند با وحدت، زمینه رشد،تعالی و معرفی ارزش های دینی و شعر فاطمی را برای جامعه فراهم آورند.

 کارگاه آشنایی با منابع مرجع حوزه علوم اسلامی در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار شد
چهارشنبه، 13 دی 1396 - 14:10

محقق واقعی قبل از اینکه محقق باشد باید یک منبع شناس خوب باشد                                                                                                                                                                                                                                                

پندهای اخلاقی آیت الله رضا استادی به کتابداران و مدیران کتابخانه ها
شنبه، 25 آذر 1396 - 19:43
کتابدار باید از هر کاری که در نظر مردم نادرست است، پرهیز کند، چرا که کتابداران به عنوان افرادی فرهنگی باید مروج فرهنگ باشند. التزام به رعایت اخلاق اسلامی از دیگر توصیه های اخلاقی آیت الله استادی در جمع کتابداران و مدیران کتابخانه های استان قم بود.
نشست خبری معاونت پژوهش حوزه های علمیه در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
شنبه، 25 آذر 1396 - 12:03

 پژوهش های صورت گرفته در حوزه علمیه با وجود برخورداری از عمق و  دقت، برای نیازهای جامعه و نظام کافی نیست                                               

 

برگزاری نمایشگاه مجازی اسناد کتابهای اهدائی به آیت الله العظمی بروجردی
یکشنبه، 21 آبان 1396 - 13:48

      

اسناد دستخط اهدا کنندگان کتاب به آیت الله العظمی بروجردی در معرض نمایش عموم قرار گرفت                                                                                                                       

 

رونمایی از ویرایش جدید راهنمای کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
یکشنبه، 21 آبان 1396 - 13:23

ویرایش جدید بروشور معرفی کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی در قالب دیجیتال منتشر شد                                                                                                                                                                                                                       

آیت الله علوی بروجردی: دو ملت ایران و آلمان ظرفیت های عظیمی برای نقش آفرینی در جهت صلح جهانی در اختیار دارند
شنبه، 20 آبان 1396 - 15:33

آیت الله علوی بروجردی:

 انتظاری که ما از مردم کشورهای غربی داریم آن است که با شناخت کامل و مطالعه همه جانبه پیرامون کشور ایران قضاوت کنند.

فراهم شدن زمینه تبادل منابع دیجیتال در جلسه مشترک مدیر کتابخانه و معاون پژوهشکده الذریه النبویه
چهارشنبه، 10 آبان 1396 - 19:00

در مورخه ۹۶/۸/۸ نشستی با حضور جناب آقای عارفیان معاون اداری و مالی پژوهشکده الذریه النبویه و مدیریت کتابخانه برگزار شد. در این جلسه جناب آقای عارفیان به همکاری کتابخانه‌ها با این پژوهشکده اشاره کردند و مبادله اطلاعات  به روش اهدا، امانت و یا تبادل فایل های دیجیتالی را روش مناسبی جهت همکاری دانستند.

مدیر کتابخانه در نشست مشترک با استاد اسدالله عبدلی آشتیانی عنوان کردند
دوشنبه، 08 آبان 1396 - 17:25

پس از پیروزی انقلاب کتابخانه ها درب های خود را بر روی اساتید رشته کتابداری گشودند و امروزه شاهد هستیم اکثر منابع کتابخانه ها بر اساس استاندارد های روز سازماندهی شده اند

پایان اولین دوره از سلسله نشست های تخصصی کتابداری در کتابخانه آیت‌الله العظمی بروجردی (ره)
شنبه، 29 مهر 1396 - 14:49
اولین دوره از سلسله نشست های تخصصی کتابداری با عنوان «کتابخانه‌های دیجیتال: مفاهیم، اهداف و چالشها» با تدریس جناب آقای دکتر سید مهدی طاهری (عضو هئیت علمی دانشگاه علامه طباطبایی و مدیر کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه)برگزار شد.
نشست فصلی کارشناسان کتابخانه آيت الله العظمی بروجردي با محوریت تبادل اطلاعات سازماني
ﺳﻪشنبه، 25 مهر 1396 - 19:34

مدیریت کتابخانه مسجد اعظم با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت آیت الله العظمی بروجردی زعیم بزرگ حوزه علمیه قم و بنیانگذار کتابخانه و نیز شخصیت های تاثیرگذار در روند توسعه کتابخانه از ابتدای تاسیس آن تا به امروز بخصوص مرحوم حاج محمد رمضانی و مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای حسن نژاد، به جایگاه فعلی کتابخانه آیت الله بروجردی در قم و ایران اشاره کردند و در ادامه به تشریح مجموعه فعالیت های انجام گرفته در بخش مجموعه سازی و سازماندهی کتابخانه پرداختند.

حضور آیت الله سلیمانی مدیر مدرسه امام صادق قائم شهر در کتابخانه
شنبه، 22 مهر 1396 - 17:24

آیت الله سلیمانی کوتنائی مدیر مدرسه امام صادق قائم شهر ضمن حضور در کتابخانه حضرت آیت الله العظمی بروجردی با تولیت مسجد اعظم قم دیدار و در خصوص مسائل حوزه های علمیه و شخصیت جهانی حضرت آیت الله العظمی بروجردی گفت گو کردند..

نشست علمی حضرت آیت الله علوی بروجردی (ره) تولیت محترم کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی با جمعی از اساتید انجمن مطالعات سیاسی روسیه
چهارشنبه، 19 مهر 1396 - 19:09

جمعی از اساتید دانشگاه های کشور روسیه روز چهارشنبه مورخ 19/7/96 طی نشستی با حضرت آیت الله علوی بروجردی درباره نقش مذهب و فرهنگ در ارتباط بین کشورها بحث و گفتگو کردند. در این نشست پس از معرفی خویش، از حوزه مطالعاتی خود که سیاست خارجه روسیه در منطقه بود، سخن گفتند.  آیت الله علوی بروجردی در سخنان خود به چند نکته مهم اشاره کردند و فرمودند روسیه برخلاف آمریکا تمدن اصیل دارد و لذا دولتمردان و اندیشمندان  روسیه  در سیاستگذاری ها و تحقیقات بایستی به این نکته  توجه داشته باشند.

وب سایت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره) قم، چهار زبانه شد
شنبه، 01 مهر 1396 - 11:31

وب سایت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره) که مدتی است اقدام به ایجاد تغییرات و تحولات متنوعی، در جهت افزایش کمیت و کیفیت خدمات به کاربران کرده است، در گامی دیگر، دسترسی به وب سایت کتابخانه را به چهار زبان دنیا (فارسی،عربی،انگلیسی،فرانسه) فراهم ساخته است. 

 

راه اندازی درگاه پرداخت الکترونیک خدمات تحویل مدرک وب سایت کتابخانه – امکانی در جهت سهولت دسترسی به منابع دیجیتال
شنبه، 01 مهر 1396 - 11:09

درگاه پرداخت الکترونیکی " خدمات تحویل مدرک" در وب سایت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره) قم راه اندازی شد                                                                                                                                                                                                                                                                

به مناسبت فرارسیدن سال تحصیلی جدید، کتابخانه آیت‌الله العظمی بروجردی(ره) اقدام به برگزاری نمایشگاه دائمی «آموزش و پرورش ایران در گذر زمان» کرده است.
پنجشنبه، 23 شهریور 1396 - 13:41

در این نمایشگاه مجموعه‌ای از آیین‌نامه‌ها، مرامنامه و نظامنامه‌ها، سالنامه‌های وزارت فرهنگ و معارف (وزارت آموزش و پرورش) در کنار مجموعه «کتب درسی و آموزشی» که غالباً مربوط به دوره قبل از انقلاب می باشند، برای بازدید و استفاده عموم علاقمندان و پژوهشگران به نمایش در آمده است.

نشست صمیمی کتابخانه های تخصصی استان قم (مکتا) با ریاست کتابخانه مجلس شورای اسلامی در کتابخانه
پنجشنبه، 23 شهریور 1396 - 13:09
نشست صمیمی کتابخانه های تخصصی استان قم (مکتا)  با ریاست کتابخانه مجلس شورای اسلامی روز پنج شنبه، ۲۳ شهریور ماه در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی (ره) برگزار شد.
نشست مشترک اعضای مکتا و انجمن کتابداری و اطلاع رسانی قم با رئیس و معاونین کتابخانه مجلس شورای اسلامی
پنجشنبه، 23 شهریور 1396 - 09:47
ریاست کتابخانه مجلس شورای اسلامی «مکتا» را به عنوان نهاد کتابخانه های تخصصی قم معرفی کرده و قم را دارای ویژگی های متمایز و ویژه نسبت به سایر استان ها دانستند. ایشان سرانه کتاب، سرانه مطالعه،سرانه نشر،سرانه مبادله اطلاعات،سرانه تولید دانش و سرانه شهروندی، کمیت و کیفیت بهره گیری از نرم افزارها و فناوری های اطلاعاتی را در قم نسبت به سایر نقاط کشور بالاتر ارزیابی کرده و حتی تهران را به عنوان پایتخت کشور در شاخص های مذکور در رتبه دوم قرار دادند.
آیت الله علوی بروجردی:خدمات مشاوره پژوهشی در کتابخانه ها يک امر ضروري است
چهارشنبه، 22 شهریور 1396 - 15:07
در جلسه ای که روز چهارشنبه 22 شهریور ماه 1396 در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردید، روند اجرای برخی پروژه ها و طرح های در حال اجرای کتابخانه آیت الله بروجردی به ویژه پروژه «پایگاه تخصصی کتابشناسی آیت الله العظمی بروجردی» با ارائه گزارش هایی از سوی مدیریت کتابخانه و برخی از کارشناسان کتابخانه به محضر حضرت آیت الله علوی بروجردی مورد بحث قرار گرفت.
بازدید مدیر «کتابخانه مجازی الفبا» از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره)
ﺳﻪشنبه، 21 شهریور 1396 - 07:30

کتابخانه الفبا به طور تخصصی انواع منابع اطلاعاتی حوزه  موضوعی «کلام» را گردآوری و در قالب دیجیتال به کاربران ارائه می کند.                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

.
دیدار جمعی از دانشجویان اروپایی با آیت الله علوی بروجردی در کتابخانه مسجد اعظم
دوشنبه، 06 شهریور 1396 - 09:53
شهادت، میراث شیعه است و ما از شهادت لطمه نخورده‌ایم؛ زنده ماندن ما و اینکه امروز این میراث را به دوش می‌کشیم به دلیل فرهنگ شهادت است. برای شناخت شیعه باید با دقت ورود کرد و کسی که بخواهد اسلام اصیل را بشناسد نمی‌تواند از مطالعه شیعه غفلت کند.
نشست علمی جمعی از شیعیان فرانسوی با حضرت آیت الله علوی بروجردی در کتابخانه مرحوم آیت الله العظمی بروجردی
یکشنبه، 05 شهریور 1396 - 10:51
حضرت آیت علوی بروجردی در ابتدای این نشست فرمودند: ارتباط فرهنگی و علمی دو کشور ایران و فرانسه و ترویج مکتب شیعه ناب و ارتباط فرهنگی و علمی بین مردم و فرهیختگان دو کشور ایران و فرانسه سابقه تاریخی دارد و نمونه این ارتباط تدریس زبان فرانسه بعنوان زبان دوم در مدارس ایران بود که بعدها این زبان جای خود را به زبان  استعماری انگلیسی داد.
نشستی با محوریت سازماندهی منابع دیداری – شنیداری کتابخانه
چهارشنبه، 11 مرداد 1396 - 16:29

کتابخانه آیت‌الله العظمی بروجردی(ره) تصمیم به سازماندهی و فهرستنویسی منابع دیداری – شنیداری موجود در کتابخانه را دارد. بدین منظور و جهت بحث وگفتگو و استفاده از تجربه عملی کارشناسان کتابداری دعوت به عمل آورد. جناب آقای مرتضی محمدی دانشجوی دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی با حضور در این جلسه در مورد تجربه کاری خود در موسسه حکمت عالی سخن گفتند. 

نشست مدير اداره توسعه منابع حوزه علميه خواهران، و مدير كتابخانه آيت الله بروجردي
چهارشنبه، 11 مرداد 1396 - 16:01

سه شنبه 11/ 5/ 96 نشستي با حضور حجت الاسلام والمسلمین آقای ابراهيم‌پور مدير اداره توسعه منابع حوزه علميه خواهران، و مدير كتابخانه آيت الله بروجردي، جناب آقاي راهنورد و همچنين كارشناسان كتابخانه برگزار شد. 

بازدید مسعود کوهستانی‌نژاد عضو کمیته نشریات و مطبوعات کتابخانه ملی، از کتابخانه
شنبه، 07 مرداد 1396 - 15:39

 

چهارشنبه  مورخ 96/4/28. مسعود کوهستانی‌نژاد، پژوهشگر و مورخ از کتابخانه آیت‌الله العظمی بروجردی بازدید کرد. طی جلسه‌ای که کوهستانی‌نژاد با مدیر و کارشناسان کتابخانه داشتند، ابتدا به طور اجمالی با کتابخانه، خدمات و نوع فعالیتهای آن آشنا شدند، سپس از نمایشگاه کتابهای درسی بازدید نمودند....
نشست صمیمی مدیران کتابخانه‌های تخصصی با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم
جمعه، 30 تیر 1396 - 15:59

در این نشست مهندس حسيني كاشاني با ابراز خرسندی از تشکیل مکتا و کارهای بزرگی که در سطح استان در حال شکل‌گیری است اذعان داشتند که در واقع مدیران کتابخانه های تخصصی نیازی را در جامعه فرهنگی و کتابخانه‌های تخصصی قم احساس کردید و جهت رفع این نیاز و دغدغه به سمت تشکیل مکتا حرکت کردید. البته که مکتا در ابتدای راه است و باید در بخش  اطلاع رسانی پیرامون آن و آثار و عملکردش، فعالیت بیشتری داشته باشد و مسئولین را در جریان این حرکت قرار دهد.

بازدید رئیس کتابخانه تخصصی تاریخ از کتابخانه، آغاز فصل جدیدی از همکاری های فی مابین دو کتابخانه
چهارشنبه، 28 تیر 1396 - 13:17
با موافقت حضرت آیت الله علوی بروجردی تولیت محترم مسجد اعظم،   فصل جدیدی از همکاری بین کتابخانه های آیت الله العظمي بروجردی و کتابخانه تخصصی تاریخ آغاز شد.
دیدار جمعی از دانش پژوهان و اساتید دانشگاه های بلژیک با آیت الله علوی بروجردی در کتابخانه مسجد اعظم قم
چهارشنبه، 21 تیر 1396 - 18:00

برای رسیدن به صلح جهانی و دوری از خشونت لازم است به حقوق اولیه انسانها توجه کرد و در رأس این حقوق، رعایت اخلاق در موضوعات مختلف است

برگزاری نمایشگاه مجازی سالگرد ارتحال آیت الله العظمی بروجردی در آیینه مطبوعات
چهارشنبه، 14 تیر 1396 - 14:25
به مناسبت پنجاه و هشتمین سال ارتحال زعیم عالیقدر تشیع، حضرت آیت الله العظمی بروجردی، نمایشگاه مجازی"رحلت آیت الله العظمی بروجردی در آیینه مطبوعات" در پایگاه اطلاع رسانی کتابخانه مسجد اعظم قم آغاز به کار کرد.

ارتحال جانسوز مسئول دفتر حضرت آیت الله العظمی بروجردی مرحوم مغفور حجه الاسلام والمسلمین حاج شیخ ابراهیم حسن نژاد
پنجشنبه، 28 اردیبهشت 1396 - 16:42
ایشان مدیری توانمند با روابط عمومى گسترده تمام عمر خود را صرف خدمت به اهل بیت نمود و در مسئولیت های خود در دفتر حضرت آیت الله علوی بروجردی و هیات امنای مسجد اعظم  منشا خیرات فراوانی گردید. با حمایت های ایشان کارهای بزرگی در کتابخانه به ثمر رسید و نام حجت الاسلام والمسلمین حسن نژاد را در میان حامیان بزرگ کتابخانه ماندگار ساخت.
دسترسی پژوهشگران و محققان کتابخانه به اطلاعات مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری
چهارشنبه، 13 اردیبهشت 1396 - 16:31
با پیگیری مدیریت کتابخانه و موافقت رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری جناب آقای دکتر دهقان،  امکان دسترسی پژوهشگران کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی به اطلاعات این مرکز به صورت رایگان فراهم گردید
آغاز به کار نمایشگاه مجموعه«کتاب‌های درسی» کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
جمعه، 25 فروردین 1396 - 18:02

کتابخانه آیت‌الله العظمی بروجردی(ره) به مناسبت (25 فروردین) پنجاه و ششمین سال افتتاح کتابخانه، مجموعه‌ کتاب‌های درسی قدیمی این کتابخانه را در معرض نمایش عموم قرار داد.

بازدید جمعی از مدیران کتابخانه عتبه حسینیه از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
چهارشنبه، 23 فروردین 1396 - 17:59

روز چهارشنبه مورخ 23 فروردین ماه 1396 کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی میزبان جمعی از مدیران کتابخانه عتبه حسینیه بود.

تعطیلات سال نو کتابخانه آیت الله بروجردی
پنجشنبه، 26 اسفند 1395 - 16:41

 

با عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن بهار طبیعت ، کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی از تاریخ ۹۵/۱۲/۲۸ الی ۹۶/۱/۱۳ تعطیل است.                                                                                                                                                                   

 

برگزاری کارگاه مجموعه سازی و بازدید کارکنان دفتر تبلیغات اسلامی از کتابخانه
پنجشنبه، 19 اسفند 1395 - 18:26
 کارگاه آموزش مجموعه سازی کتابخانه ها در روز پنج شنبه مورخ 1395/12/19 برای کارکنان دفتر تبلیغات اسلامی توسط جناب آقای شبستری در محل تالار کنفرانس کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردید . شرکت کنندگان پس از اتمام کارگاه از بخش های مختلف کتابخانه بازدید و توضیحات لازم توسط مدیر محترم کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی جناب آقای راهنورد ارائه گردید.

نشست نقد و بررسی رده بندیBP توسط کارشناسان ارشد کتابخانه
چهارشنبه، 18 اسفند 1395 - 18:28

 

این نشست با همکاری سازمان مرکز اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران و انجمن کتابداری استان قم برگزار شد.

ارائه کنندگان مقاله: جناب آقای مصطفی محفوظی و سرکار خانم طیبه حاج باقریان از کارشناسان کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی

داوران:جناب آقای سید ابراهیم عمرانی و جناب آقای محمد فدایی عراقی

ویراستاران: سرکار خانم زهره علوی با همکاری سرکار خانم زهرا سادات مدرسی و سرکار خانم محبوبه قربانی

امضاء تفاهم نامه همکاری بین کتابخانه ای مکتا و کتابخانه ملی با حضور مدیر و کارشناسان کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
چهارشنبه، 18 اسفند 1395 - 17:07

در جلسه ای با حضور روسای کمیته ها،‌هیات موسس و مدیران کتابخانه های عضو مکتا و معاون کتابخانه ملی  سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تفاهم نامه همکاری بین سازمان اسناد و کتابخانه ملی و مجمع کتابخانه های تخصصی استان قم امضا شد.


 رونمایی از کتاب "معلم خوبی ها و معلم عشق و فرزانگی" در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
یکشنبه، 15 اسفند 1395 - 20:46

شست ادبی - هنری معرفی کتاب معلم خوبی ها و معلم عشق و فرزانگی مورخ 1395/12/15 در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار شد.

 

برگزاری نشست علمی دین و دینداری در ایران در کتابخانه آیت الله بروجردی
یکشنبه، 15 اسفند 1395 - 16:42
مهمترین جایگاه روحانیت در میان مردم شیعه است و اساس شکل گیری انقلاب اسلامی ایران نیز ریشه در همین باورها و اعتقادات مردم ایران به روحانیت دارد.
هفتمین نشست مدیران کتابخانه‌های تخصصی (حوزوی و دانشگاهی) استان قم
چهارشنبه، 04 اسفند 1395 - 14:42

هفتمین نشست مدیران کتابخانه‌های تخصصی (حوزوی و دانشگاهی) استان قم با حضور مدیران کتابخانه‌های عضو برگزار شد. در این نشست ضمن تصویب و امضای ویرایش اول اساسنامه مکتا، مدیران کتابخانه‌ها، پیشنهادات و تجربیات خود را ارائه کرده به تبادل نظر پرداختند. آقایان حجت الاسلام والمسلمین دکتر میرمعزی معاون پژوهشی حوزه های علمیه، دکتر امیرخانی معاون کتابخانه‌ای سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، دکتر رحمانی معاون کتابخانه دایره المعارف بزرگ اسلامی و سرکار خانم دکتر فرهودی از سخنرانان این جلسه بودند. 

رئیس انجمن اصول حوزه: نظریه خاص ‌آیت الله بروجردی در عرصه مراتب احکام خلاقانه است.
جمعه، 08 بهمن 1395 - 20:02

حجت الاسلام والمسلمین سید صادق محمدی در پیش نشست کنگره نکوداشت آیت الله العظمی بروجردی(ره) درکتابخانه مسجد اعظم گفت: اولین دیدگاهی که در زمینه مراتب حکم مطرح شده است، دیدگاه چهار مرتبه ای مرحوم آخوند است که شامل اقتضا، انشا، فعلیت و تنجز است.

مدیر حوزه های علمیه: افکار منظم آیت الله العظمی بروجردی در حوزه مورد توجه جدی قرار گیرد.
جمعه، 08 بهمن 1395 - 19:40

آیت الله اعرافی چهارشنبه شب در نشست علمی رجال، پیش نشست کنگره نکوداشت حضرت آیت الله بروجردی(ره) با عنوان «شکوه مرجعیت» که در کتابخانه مسجد اعظم ; قم برگزار شد گفت: برگزاری این سلسله نشست ها ی علمی، برای بزرگداشت آیت الله العظمی بروجردی زیبنده و راهگشا است،‌ زیرا افرادی چون ما به دلیل اساتید خود، تحت تاثیر آیت الله العظمی خویی هستیم؛ ولی به نظر می رسد قم در معرفی شخصیت و فعالیت های علمی بزرگانی چون آیت الله العظمی بروجردی کوتاهی کرده است.

پاسخ آیت الله علوی بروجردی به یک شبهه علمی
جمعه، 08 بهمن 1395 - 19:30

استاد حوزه گفت: تدوين فقه سنّی به وسيله ائمه اربعه اهل تسنن است درحالی که فقه شيعه در دوران امام باقر و امام صادق علیهماالسلام مرحله اوج را طي كرده است. آیت الله علوی بروجردی در پیش نشست کنگره نکوداشت آیت الله العظمی بروجردی(ره) با بیان این که مطلبی  را از مرحوم آیت‌اللّه‌العظمی بروجردی نقل می شود که ایشان فقه شیعه را حاشیه‌ای بر فقه سنّی می‌دانستند گفت: از مرحوم آیت الله بروجردي رضوان‌اللّه‌عليه  مكرّر نقل مي‌شود و آقايان به صوَر مختلف نقل مي‌كنند كه ايشان عنوان فرموده‌اند: فقه شيعه حاشيه‌اي بر فقه اهل سنت است.

علم اصول از منظر آیت الله العظمی بروجردی
پنجشنبه، 30 دی 1395 - 20:06

 

بیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی بیان کرد: از بیانات آیت الله العظمی بروجردی استفاده می شود که علم اصول علمی است که قواعد حجت بر فقه را مد نظر قرار می دهد؛ اگر اینگونه تعریف کنیم به این معنی است که مباحث الفاظ جزو مبادی احکامیه است.آیت الله محسن اراکی درپیش نشست همایش نکوداشت آیت الله العظمی بروجردی در کتابخانه مسجد گفت: اکثر مباحث الفاظ اصول ماهیت اصولی و غیر اصولی دارند از مباحث رایج در این علم است که مباحث مختلفی نیز در این عرصه مطرح شده است.
شهرت فتوايي و نظر آيت الله العظمي بروجردي
چهارشنبه، 29 دی 1395 - 20:02

 

آیت الله علوی بروجردی در پیش نشست علمی کنگره نکوداشت یت الله العظمی بروجردی(ره)  گفت: بحث شهرت از مباحثی است که بین اصولیون مطرح بود که مراد از شهرت در کلام امام(ع)، چه بوده است.وی افزود: در این میان بیان شده است عنوان، شهرت روایی است؛ مرحوم بروجردی این مساله را شهرت فتوایی می دانستند و دلیل ایشان نیز آن است که خود عنوان روایت، در بین اصحاب ائمه هیچ زمانی جدا از فتوا نبوده است.
بیانات حجت الاسلام میرمعزی در نشست هم‌اندیشی مدیران واحدهای پژوهشی
پنجشنبه، 09 دی 1395 - 17:42

حجت الاسلام والمسلمین میرمعزی  معاون پژوهش حوزه های علمیه و رئیس کتابخانه در نشست هم اندیشی روسای مراکز  و موسسات پژوهشی حوزه که با حضور مدیر حوزه های علمیه در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار شد، گفت: پنجمین جلسه ای است که با حضور روسای مراکز پژوهشی حوزه برگزار می شود؛ چهار جلسه در زمان معاونت حجت الاسلام والمسلمین  عماد برگزار شده است.

 

بیانات حضرت آیت الله اعرافی هم‌اندیشی نشست هم‌اندیشی مدیران واحدهای پژوهشی
پنجشنبه، 09 دی 1395 - 17:23
آیت الله اعرافی چهارشنبه شب در پنجمین نشست هم اندیشی مدیران واحدهای پژوهشی حوزه که در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی(ره) برگزار شد، با اشاره به خدمات علمی آیت الله العظمی بروجردی و حقی که ایشان بر حوزویان دارد گفت: همیشه باید در هر حال از این بزرگان و این علمای ربانی نام برد و به خصوص باید از امام و شهدا یاد کنیم که این مسیر نورانی را پیش روی ما قراردادند.
حضور حضرت آیت الله علوی بروجردی در کتابخانه
چهارشنبه، 05 آبان 1395 - 18:48

 

 

حضرت آیت الله علوی بروجردی در روز چهارشنبه مورخ 5 آبان ماه 1395 با حضور در کتابخانه از  بخش های دیجیتال سازی، سازماندهی و مخزن بازدید فرمودند. سپس در جلسه ای مسؤلین و کارشناسان کتابخانه گزارش 5 ساله  فعالیت های بخش مربوطه  ارائه کردند. 


بازدید معاون محترم پژوهش حوزه های علمیه از کتابخانه
پنجشنبه، 29 مهر 1395 - 07:49

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای میر معزی در مورخ 29 مهرماه 1395 با حضور در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی، ضمن آشنایی با همکاران کتابخانه با فعالیت های بخش های مختلف کتابخانه آشنا شدند

حضور دبیر شورای عالی حوزه های علمیه در کتابخانه
دوشنبه، 12 مهر 1395 - 17:25

حضرت آیت الله استادی روز دوشنبه 12 مهرماه 1395 با حضور در کتابخانه ضمن بازدید از کتابخانه شخصی آیت الله العظمی بروجردی رهنمود هایی را در خصوص رویکرد آینده کتابخانه ارائه فرمودند ایشان اولویت کتابخانه را پرداختن به کارهای اصلی  یعنی ارائه خدمات مناسب و آسان به مراجعه کننده ها عنوان فرمودند. وی حفظ رویکرد حوزوی کتابخانه و انجام کارهای علمی و پژوهشی در کتابخانه ها را  متناسب با شأن حوزه علمیه قم مورد تاکید قرار دادند. 

آیت الله استادی هویت کتابخانه را در زنده نگه داشتن نام مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله العظمی بروجردی دانستند.


بازدید جمعی از علمای اهل سنت انگلستان از کتابخانه آیت الله بروجردی
یکشنبه، 15 فروردین 1395 - 09:08

 نشست علمی تقریب بین مذاهب در 14 فروردین 1395 با حضور آیت‌الله علوی بروجردی و جمعی از علمای اهل سنت انگلستان در محل کتابخانه آیت الله العظمي بروجردی برگزار گردید. 

کتابخانه دیجیتال فرآیندها و آسیب ها با حضور دکتر نوروزی؛
پنجشنبه، 27 اسفند 1394 - 09:49

 

در این نشست روند تهیه محتوای دیجیتال و دیجیتال سازی، سازماندهی، آرشیو و نگهداری منابع دیجیتال، پرتال کتابخانه و نحوه اشاعه اطلاعات منابع دیجیتال مورد بحث و بررسی قرار گرفت...

نخستین جلسه انجمن کتابداران قم (دوره جدید) در محل کتابخانه
پنجشنبه، 27 اسفند 1394 - 09:32

نخستین جلسه انجمن دوره جدید به میزبانی کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی باشرکت اعضای انجمن و مجمع کتابخانه های تخصصی.حوزوی.دانشگاهی ...

بازدید رئیس دفتر امور فرهنگی سفارت ایتالیا از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
دوشنبه، 19 بهمن 1394 - 17:49

پرفسور کارلو ج . چرتی رئیس دفتر امور فرهنگی سفارت ایتالیا در ایران(اسلام پژوه، مورخ و نسخه شناس متون عربی، محقق حوزه مخطوطات کهن قرآنی ....

نشست بررسی قرآن‌های خطی کوفی در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
دوشنبه، 19 بهمن 1394 - 17:42

برگزاری نشست بررسی قرآن‌های خطی کوفی با حضور نسخه‌شناس برجسته، فرانسوا دروش در کتابخانه مسجداعظم قم

جلسه ای پیرامون استاندارد های جدید ساماندهی منابع در کتابخانه
یکشنبه، 04 بهمن 1394 - 14:45

 جلسه‌ای با حضور  دکتر سیدمهدی طاهری و دکتر مومنی، مدیر گروه کتابداری دانشگاه علامه، و آقای محفوظی در کتابخانه آیت‌الله العظمی بروجردی(ره) برگزار شد. این جلسه پیرامون منابع علوم اسلامی و حوزوی برگزار شد

مصاحبه مدیر کتابخانه با خبرگزاری ایبنا
پنجشنبه، 01 بهمن 1394 - 13:14

 مدیر کتابخانه آیت‌الله العظمی بروجردی و هیات همراه با حضور در اتاق گفت‌وگوی خبرگزاری ایبنا، به معرفی و بیان آخرین فعالیت‌های این مراکز پرداختند...

جلسه مدیر عامل موسسه خانه کتاب با مدیر کتابخانه
شنبه، 12 دی 1394 - 18:15

 مدیر عامل موسسه خانه کتاب ضمن حضور در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی با مدیر و مسولین بخش مجموعه سازی و اشاعه اطلاعات کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی دیدار و گفتگو داشتند

تقدیر از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی توسط مدیر کل ارشاد اسلامی استان
شنبه، 14 آذر 1394 - 15:44

 نشست صمیمی اصحاب لوح و قلم استان قم که به همت اداره اراشاد اسلامی استان و با حضور سید مهدی صادقی، استاندار قم در سالن اجتماعات مجتمع ونوس برگذار گرديد ...

سخنان تولیت مسجد اعظم در جمع مدیران کتابخانه های تخصصی استان قم
شنبه، 07 آذر 1394 - 18:04

کتابخانه های کشور با استانداردهای کتابخانه ای دنیا فاصله دارند

سخنان معاونت پژوهش حوزه های علمیه در مجمعع مدیران کتابخانه های تخصصی استان قم
شنبه، 07 آذر 1394 - 18:02

 استان قم الگوی سایر استان ها در امور کتابخانه ای باشد ...

پنجمین نشست مدیران کتابخانه های تخصصی استان قم
چهارشنبه، 27 آبان 1394 - 16:20
 پنجمین نشست مدیران کتابخانه های تخصصی استان قم به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در کتابخانه حضرت آیت الله بروجردی (مسجد اعظم) آغاز شد.
 
نشریه کتابخانه مسجد اعظم از زبان حجت الاسلام دانش آشتیانی
دوشنبه، 04 آبان 1394 - 08:08
نهال این شجره‌ی طیبه و درخت پر برکت به دست توانای زعیم فقید عالم تشیع حضرت آیة الله العظمی حاج آقا حسین بروجردی قدس سره غرس شده که اکنون همچون درخت پر میوه‌ای خودنمایی می‌کند و همگان را با اراده و اذن خداوند بهره‌مند می‌سازد.
مصاحبه مدیر کتابخانه با خبرگزاری حوزه
دوشنبه، 16 شهریور 1394 - 09:48

مدیر کتابخانه مسجد اعظم با اشاره به عضویت قریب به ۴ هزار طلبه و دانشجو در این کتابخانه، گفت: کمبود فضا، یکی از مشکلات امروز این کتابخانه است؛ به نحوی که در برخی از اوقات، طلاب با پهن کردن عبا، بر روی آن نشسته و به مطالعه می پردازند.

بازدید فرمانده نیروی انتظامی استان قم از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
یکشنبه، 11 مرداد 1394 - 16:47

 

کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی میزبان فرمانده نیروی انتظامی استان قم

تولیت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی در جمع فعالان امور معنويت و ادیان
دوشنبه، 18 خرداد 1394 - 09:08

هدف همه ادیان آسمانی فراهم ساختن زندگی خوب برای انسان ها است

 

دیدار دانشجویان دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران با تولیت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
پنجشنبه، 07 خرداد 1394 - 15:48

آیت الله علوی بروجردی:

«زبان فارسی»، «تاریخ و فرهنگ ایران» و «تاریخ و فرهنگ ایران با گرایش اسلام» سه عامل اساسی جذب دانشجویان کشورهای خارجی جهت تحصیل در رشته ایرانشناسی است
سخنان حجت الاسلام و المسلمین عماد در روز گرامیداشت تاسیس کتابخانه
پنجشنبه، 27 فروردین 1394 - 14:11

 حجت الاسلام والمسلمین عماد در نشستی با تولیت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی که به مناسبت  سالروز تأسیس آن برگزارشد، اظهار داشتند...

فرمایشات آیت الله علوی بروجردی در مراسم نکوداشت تاسیس کتابخانه
پنجشنبه، 27 فروردین 1394 - 10:58

 به مناسبت سالروز تأسیس کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی نشستی با حضور حضرت آیت الله علوی بروجردی و حجت الاسلام والمسلمین عماد برگذار شد

 گزارش تصویری ازمراسم بزرگداشت 25 فروردین سالروز تاسیس کتابخانه
چهارشنبه، 26 فروردین 1394 - 10:29

 گزارش تصویری ازمراسم بزرگداشت 25 فروردین سالروز تاسیس کتابخانه با حضور تولیت مسجد اعظم و معاون پژوهشی حوزه های علمیه 

حضور مدیر عامل شرکت سخت افزار و نرم افزار ایران ( نوسا) در کتابخانه
شنبه، 09 اسفند 1393 - 18:03

 آقای مهندس محمد زاده مدیر عامل شرکت نرم افزار و سخت افزار ایران ( نوسا) در جلسه ای با حضور مدیر کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی...

بازدید معاون توسعه و مدیریت شبکه ملی اطلاعات از کتابخانه
شنبه، 09 اسفند 1393 - 17:13

  مهندس علی اصغر انصاری  معاون توسعه و مدیریت شبکه ملی اطلاعات در سازمان فناوری اطلاعات از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی بازدید به عمل اوردند...

 

دومین نشست کتابخانه های تخصصی استان قم برگزار شد
پنجشنبه، 07 اسفند 1393 - 15:58

 دومین نشست کتابخانه های تخصصی استان قم در پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با حضور اعضای کنسرسیوم سیاستگذاری کتابخانه های تخصصی این استان برگزار گردید.

دوشنبه، 27 بهمن 1393 - 13:00

 نشست علمی  و پژوهشی شعر و ادبیات کودکان ونوجوانان در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی برگزار گردید

برگزاري نخستین گردهمایی مدیران کتابخانه های تخصصی و دانشگاهی قم در دانشگاه اديان و مذاهب
ﺳﻪشنبه، 21 بهمن 1393 - 16:02
 نخستین گردهمایی مدیران کتابخانه های تخصصی و دانشگاهی قم در روزسه شنبه 21/11/1393 در سالن شهید بهشتی برگزار گردید. 22 نفر از مدیران و کارشناسان کتابداری برای شرکتدر این گردهمایی دعوت شده بودند که بیست نفر از این افراد از جمله جناب آقای دکتر محمدی رییس انجمن کتابداری قم در این جلسه حضور داشتند و به ارائه نظرات خود پرداختند. مدیران کتابخانه های: مسجد اعظم، آیت­الله حائری، دانشگاه قم، پژوهشگاه ...
رونمایی از نسخه برگردان رساله جهادیه اولین کتاب چاپ فارسی ایران
چهارشنبه، 24 اردیبهشت 1393 - 08:50

مراسم رونمایی از نسخه برگردان رساله جهادیه اولین کتاب چاپ فارسی ایران در محل بيست و هفتمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران برگزار شد

بازدید مدير كل ميراث فرهنگي استان قم از کتابخانه
دوشنبه، 25 فروردین 1393 - 10:15

جناب آقاي عيسي رضايي مدير كل ميراث فرهنگي استان قم در بازدیدی از کتابخانه آیت الله بروجردی با بخش های ...

نشست ادبی با حضور اساتید زبان و ادبیات در کتابخانه
دوشنبه، 26 اسفند 1392 - 15:47

 نشست ادبی با موضوع بررسی باز نشر نسخه چاپ سنگی شوق گلستان ( ترجمه ترکی گلستان) و بزرگداشت دکتر سید رضا انزابی نژاد...

 بازدید استاد برجسته دانشگاه الازهر مصر از کتابخانه
چهارشنبه، 14 اسفند 1392 - 09:09

دکتر شیخ تاج الدین الهلالی، استاد برجسته دانشگاه الازهر مصر طی بازدید از کتابخانه با منابع و اثار این کتابخانه ...

 حضور پروفسور مارگارت گروبر در کتابخانه
ﺳﻪشنبه، 13 اسفند 1392 - 23:25

پروفسور مارگارت گروبر با حضور در کتابخانه دیداری با تولیت محترم مسجد اعظم حضرت آیت الله علوی بروجردی داشتند که طی آن مسائل مختلف ...

بازدید مدیر و معاونین کتابخانه العتبه العباسیه المقدسه
دوشنبه، 21 بهمن 1392 - 09:04

در این دیدار که سید فاضل موسوی ، استاد صلاح سراج و سید حسنین الموسوی از کتابخانه حرم حضرت ابوالفضل (ع) حضور داشتند...

مدیر و معاونین صدا وسیمای مرکز قم در کتابخانه
یکشنبه، 20 بهمن 1392 - 23:29

 آقای محمدی نیا مدیرکل صدا وسیمای مرکز قم روز چهار شنبه 16 بهمن ماه به همراه معاونین و کارشناسان سازمان صدا وسیما با حضرت آیت الله علوی بروجردی...

بازدید امام جمعه نجف از کتابخانه
یکشنبه، 20 بهمن 1392 - 23:08

 حجت‌الاسلام سید صدرالدین قبانچی، امام جمعه نجف اشرف و هیئت همراه ، طی بازدیدی از بخش مختلف کتابخانه با روند نگهداری و فهرستنویسی ...

بازدید مسئولین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از کتابخانه آیت الله بروجردی
ﺳﻪشنبه، 15 بهمن 1392 - 10:24

در این دیدار خانم نوری ، دکتر عابديني و دکتر عامری حضور داشتند . پس از بازدید از کتابخانه در جلسه ای ،آقای پیرانی مسئول ساماندهی کتابخانه به ارائه توضیحاتی...

کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد حوزه های علمیه از زبان معاون پژوهشی حوزه
دوشنبه، 14 بهمن 1392 - 14:32

ما در صدد جمع آوری اسناد علمی یعنی گزارش کننده اسناد علمی هستیم. هر سندی که قلمرو دانش اعم از دانش های عقلی و ...

چگونگی تاسیس کتابخانه از زبان آیت الله استادی
یکشنبه، 13 بهمن 1392 - 10:40

 در این سال ها کتابخانه با حدود 80 هزار کتاب و تجهیزات لازم به احسن وجه مورد استفاده حوزویان(آقایان و خانم ها )است....

فعالیتهای کتابخانه در گفتگو با مدیر کتابخانه
یکشنبه، 13 بهمن 1392 - 09:45

 وقتی مرحوم آقای بروجردی تصمیم گرفتند مسجدی در جوار بارگاه ملکوتی حضرت معصومه (سلام الله علیها) بنا کنند، زمین های اطراف ضلع غربی حرم را خریداری کردند ...

حضور حجه الاسلام والمسلمین مروی در کتابخانه
پنجشنبه، 03 بهمن 1392 - 22:43

حجت الاسلام والمسلمين مروي معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبري (مدظله العالي) با حضور در کتابخانه از نمايشگاه گنجينه پژوهش...

بازدید دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از نمایشگاه گنجینه پژوهش
چهارشنبه، 27 آذر 1392 - 17:42

نمایشگاه گنجینه پژوهش میزبان دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس کمیسیون حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی بود.

بازدید عضو مجلس خبرگان رهبری از نمایشگاه گنجینه پژوهش در کتابخانه آیت الله بروجردی
چهارشنبه، 27 آذر 1392 - 17:37

به مناسبت هفته پژوهش، حجت الاسلام والمسلمین پورمحمدی، عضو مجلس خبرگان رهبری از نمایشگاه گنجینه پژوهش بازدید کردند

 هم‎‌اندیشی فعالان پژوهشی حوزه های علمیه در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
چهارشنبه، 27 آذر 1392 - 12:21

سامانه ملی نیازسنجی پژوهش دینی راه اندازی شد

گزارش تصویری رونمایی از کتابخانه دیجیتال و نمایشگاه گنجینه پژوهش در کتابخانه آیت الله بروجردی
شنبه، 23 آذر 1392 - 20:06

باحضور آیت‌الله حسینی بوشهری، مدیر حوزه های علمیه و آیت الله علوی بروجردی از بخش دیجیتال کتابخانه آیت‌الله بروجردی رونمایی شد.

برگزاری نمایشگاه گنجینه پژوهش در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
پنجشنبه، 21 آذر 1392 - 11:57

نسخه خطی "اربعین" شیخ بهایی، نامه آیت‌الله صافی به آیت‌الله بروجردی، نامه‌ای با امضاء آیت‌الله شیخ عبدالکریم حائری یزدی، نامه ارتحال میرزای شیرازی به آیت‌الله بروجردی در نمایشگاه گنجینه پژوهش به معرض نمایش قرار گرفت.

 

 رو نمایی از بخش دیجیتال کتابخانه آیت الله بروجردی همزمان با هفته پژوهش
چهارشنبه، 20 آذر 1392 - 20:34

امکانات و فن آوری های جدید، فرصتی طلایی برای حفظ آثار محققین، بزرگان و نیز تسهیل ارائه خدمات به دانش پژوهان و محققان را فراهم ساخته است.

بازدید رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی از کتابخانه‌ آیت الله العظمی بروجردی
چهارشنبه، 03 مهر 1392 - 12:22

 دکتر محمد رجبی، رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی از کتابخانه‌ حضرت آیت‌الله العظمی بروجردی بازدید کردند.

بازدید اساتيد دانشگاه آتاترک ترکیه از کتابخانه
دوشنبه، 26 فروردین 1392 - 15:43

 پروفسور یونس برکلی Yunus Brerkli  و محمد هانفی پالابیک  M.Hanefi PLABIYIK   از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی بازدید داشتند ...

نشست کارکنان بخش خواهران کتابخانه با آیت الله علوی بروجردی
یکشنبه، 13 اسفند 1391 - 12:17

 کتابداران بخش خواهران کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی در آستانه سالروز رحلت کریمه اهلبیت حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) ....

 نشست انجمن کتابداران استان قم در کتابخانه
شنبه، 05 اسفند 1391 - 08:36

 جمعی از اعضای انجمن کتابداران استان با حضور در کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی از نزدیک با فعالیت های کتابخانه آشنا شدند...

معرفی کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی به عنوان کتابخانه برتر استان
چهارشنبه، 02 اسفند 1391 - 10:58

 معرفی کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی به عنوان کتابخانه برتر استان از سوی نهاد کتابخانه های عمومی...

بازدید مدیر کل امور کتابخانه های نهاد از کتابخانه
چهارشنبه، 02 اسفند 1391 - 10:48

 آقای دکتر شمشیری مدیر کل امور کتابخانه های نهاد کتابخانه های عمومی کشور و هیئت همراه از کتابخانه آیت ا... العظمی بروجردی بازدید نمودند

بازید امام جمعه قم و تولیت آستان مقدس حضرت معصومه از کتابخانه
دوشنبه، 02 بهمن 1391 - 10:06

  آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و همراهان روز یک شنبه اول بهمن ماه با حضور در کتابخانه از ...

بازدید رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی
یکشنبه، 01 بهمن 1391 - 11:03

با توجه به نیاز پژوهشگران کتابخانه ملی جهت دسترسی به منابع تحقیقاتی حوزه علوم اسلامی، افزایش ارتباطات و تعاملات میان کتابخانه ملی و کتابخانه ها، مراکز علمی و معاونت پژوهش حوزه های علمیه از ضروریات است

بازدید شهردار قم از کتابخانه
چهارشنبه، 17 آبان 1391 - 19:01

آقای مهندس دلبری شهردار قم و هیئت همراه طی بازدیدی از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی در جریان فعالیت های علمی این نهاد حوزوی قرار گرفتند وی پس از بازدید...

نشست علمی پیرامون اسلام و مسیحیت در کتابخانه
شنبه، 13 آبان 1391 - 08:07

به در خواست جمعی از کشیشان کلیساهای کشور آلمان و به منظور تبیین مبانی علمی و عملی اسلام وتشیع در روز عید غدیر خم...

بازدید هیئت علمی کشور آلمان از کتابخانه
یکشنبه، 07 آبان 1391 - 11:12

 گروهی بیست نفره از اساتید دانشگاه و صاحب نظران مذهبی کشور آلمان از کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی بازدید به عمل آوردند

 بازدید رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه از کتابخانه
شنبه، 06 آبان 1391 - 12:00

  بازدید رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه از کتابخانه/ نشست رئیس مرکز خدمات با تولیت کتابخانه

بازدید مدیرکل منابع انسانی حوزه های علمیه از کتابخانه
پنجشنبه، 20 مهر 1391 - 17:48

 جلسه مشترکی با حضور مدیرکل محترم منابع انسانی حوزه های علمیه در محل کتابخانه  برگزار گردید در این جلسه...

 بازدید معاون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از کتابخانه
چهارشنبه، 19 مهر 1391 - 17:41
جلسه مشترکی با حضور آیت الله علوی بروجردی تولیت محترم و معاون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ...
نشست علمی آشنایی با مبانی فکری اسلام در کتابخانه آیت الله بروجردی
چهارشنبه، 19 مهر 1391 - 17:30

  به منظور تبیین مبانی علمی و عملی اسلام و آشنایی با مذهب حقه شیعه اثنی عشری به درخواست اساتید دانشگاه ریوکوکوی ژاپن...

برگزاری جلسه بخش مجموعه سازی کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی با حضور تولیت محترم کتابخانه
چهارشنبه، 12 مهر 1391 - 17:18

 

 افق های جدیدی برای بخش مجموعه سازی کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی ترسیم شد

بازدید مدیرکل پشتیبانی حوزه های علمیه از کتابخانه
یکشنبه، 26 شهریور 1391 - 08:14

 به منظور  آشنایی بیشتر با فعالیتهای کتابخانه،  جلسه مشترکی با حضور حجت الاسلام و المسلمین ارجمندی مدیرکل محترم پشتیانی حوزه های علمیه...

جلسه مشترک بخش فهرست نویسی کتابخانه با کتابخانه آیت الله مرعشی
پنجشنبه، 23 شهریور 1391 - 17:11

به منظور تبادل نظر و بررسی مسائل فهرست نویسی منابع چاپ سنگی کتابخانه جلسه مشترکی با حضور ...

بازديد مدير و كتابداران كتابخانه از مجموعه موزه و كتابخانه ملك تهران
ﺳﻪشنبه، 13 تیر 1391 - 08:25

  در اين ديدار مدير و كتابداران كتابخانه آيت الله العظمي بروجردي از بخش هاي مختلف اين مجموعه از جمله بخش موزه ، كتابخانه ...

بازدید معاون سازمان میراث فرهنگی وگردشگری از کتابخانه
جمعه، 26 خرداد 1391 - 10:35

مهندس علویان صدر معاون حفظ واحیاء سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و مهندس جوانمرد مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان...

افتتاح سامانه مطبوعات ديجيتال كتابخانه آيت الله العظمي بروجردي (ره)
دوشنبه، 28 فروردین 1391 - 19:18

سامانه مطبوعات كتابخانه آيت الله العظمي بروجردي كه با تلاش واحد فناوري اين كتابخانه و به جهت اطلاع رساني آسان و تنوع در گاه هاي خبري...

تببين چشم انداز ده ساله كتابخانه توسط معاون پژوهشي حوزه هاي علميه
پنجشنبه، 25 اسفند 1390 - 14:04

 سرمايه عظيم و ارزشمندي به عنوان منابع علمي و معنوي كتابخانه هاي  حوزه بدست آمده كه قابل اندازه گيري با عدد و رقم مادي  نمي باشد

تجليل آيت الله علوي بروجردي از مدير و كار كنان كتابخانه
پنجشنبه، 18 اسفند 1390 - 13:51

   آيت الله علوي بروجردي در مراسم تجليل از کارکنان کتابخانه آيت الله العظمي بروجردي که عنوان برگزيده  کتابخانه سال حوزه را به خود اختصاص داده است...

 بازديد دبير انجمن گرافيك ايران از كتابخانه آيت الله بروجردي
دوشنبه، 08 اسفند 1390 - 18:33

استاد بهرام كلهرنيا استاد برجسته در حوزه گرافيك و هنر و دبير انجمن گرافيك ايران از بخش هاي مختلف  كتابخانه ايت الله العظمي بروجردي...

بازديد دكتر سيد محمد شمس از كتابخانه آيت الله بروجردي
شنبه، 06 اسفند 1390 - 18:26

دكتر سيد محمد شمس  پژوهشگر رشته اسلام شناسی دانشگاه لوند سوئد  و صاحب تاليفاتي چون ، الاهيات فمنيستي ، الاهيات هولوكاست و ...

تقدير توليت كتابخانه از معاونت پژوهشي حوزه هاي علميه
پنجشنبه، 04 اسفند 1390 - 18:41

   حضرت آيت الله علوي بروجردي توليت  كتابخانه در پيامي از حجت الاسلام والمسلمين جناب آقاي عماد تقدير نمودند...

 بازديد از كتابخانه آيت الله العظمي مرعشي نجفي
دوشنبه، 01 اسفند 1390 - 18:38

  بازديد مدير و كتابداران كتابخانه آيت الله العظمي بروجردي از كتابخانه آيت الله العظمي مرعشي نجفي ...

كتابخانه آیت الله العظمی بروجردی، كتابخانه نمونه حوزه های علمیه گردید
پنجشنبه، 27 بهمن 1390 - 16:22

از خدمات تولیت کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی تجلیل شد.

 دبير كل نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور در كتابخانه
پنجشنبه، 06 بهمن 1390 - 10:06

  جناب آقاي منصور واعظي دبير كل نهاد امور كتابخانه هاي كشور عصر روز چهارشنبه 5/11/90 از كتابخانه آيت الله العظمي بروجردي بازديد نمودند.

کتابخانه آيت‌الله العظمي بروجردي؛ گذشته، حال، آينده
ﺳﻪشنبه، 29 آذر 1390 - 17:43

 صيانت از ميراث کهن و ماندگار شيعه از دستبرد سارقان فضيلت، رسالتي بس سترگ است که بر عهده عالمان ديني و ...

راه اندازی سامانه یکپارچه سازی کتابخانه های حوزه علمیه
ﺳﻪشنبه، 29 آذر 1390 - 17:41

  سامانه یکپارچه سازی کتابخانه های  با حضور معاون پژوهش حوزه هاي علميه  به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد...

بازديد رئیس انجمن بین المللی قصه گویی از كتابخانه
ﺳﻪشنبه، 29 آذر 1390 - 17:07

  رئیس انجمن بین المللی قصه گویی در اين بازديد به اهميت حفظ آثار ادبي غني كتابخانه...

مصاحبه با آقای رهنورد مدیر محترم کتابخانه
ﺳﻪشنبه، 29 آذر 1390 - 16:42

  کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی معروف به کتابخانه مسجد اعظم ، به همت ...

بازدید حضرات آیات علوی بروجردی و استادی و حجة الاسلام عماد از کتابخانه
جمعه، 11 آذر 1390 - 15:07

در بازدید از کتابخانه ، آقای رهنورد به همراه مسئولین قسمت رایانه ، تاسیسات و سالن های ...

 	 بازدید حضرت آیت الله علوی بروجردی از کتابخانه
جمعه، 11 آذر 1390 - 15:02

 ساعت 10 صبح روز چهارشنبه مورخه 89/7/14 حضرت آیت الله علوی بروجردی(دامت برکاته) بازدیدی را از کتابخانه. . .